Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDSwitchPCiOS
Okładka Pony World 3 (AND)
OkładkaPony World 3 (AND)

Świat Kucyków 3

Pony World 3

Trzecia odsłona serii zręcznościowo-logicznej, przeznaczonej dla najmłodszych użytkowników. Bohaterami produkcji polskiego studia Rhema Group są ponownie inteligentne i kolorowe kucyki, którymi gracz musi się opiekować.

Symulacje | dla dzieci | o koniach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Świat Kucyków 3 Premiera

23lip2014

AND

17sie2014

iOS

15wrz2014

PC

1cze2021

Switch

producent: Rhema Group wydawca: dev4ent Strona oficjalna

Pony World 3 to kolejna część popularnego (dwie poprzednie odsłony sprzedały się łącznie w ponad dwóch milionach egzemplarzy) cyklu logiczno-zręcznościowych symulatorów życia, przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników. Za produkcję odpowiada koszalińska agencja reklamowa Rhema Group (znana wcześniej pod nazwą Rhema Press) specjalizująca się w tworzeniu tytułów bez ograniczeń wiekowych. Podobnie jak poprzednia odsłona serii, tytuł trafił w ręce graczy pecetowych oraz mobilnych.

W grze poznajemy przygody sympatycznych kucyków z Kucykowa – bajkowej krainy zamieszkanej przez inteligentne koniki. Gracz ma możliwość stworzenia własnego zwierzaka, określając jego wygląd poprzez dobór koloru sierści, grzywy i ogona, stylu uczesania, a nawet wzoru derki czy tatuażu. Naszym zadaniem jest dbanie o dobro naszego podopiecznego i zaspokajanie jego potrzeb – głodu, pragnienia, snu itp. Domem naszego kucyka jest farma, którą możemy rozbudowywać o niezbędne budynki, dekorować kwiatami, drzewami i różnymi przedmiotami. Mamy także możliwość zajęcia się ogrodnictwem i uprawą warzyw oraz owoców. Niezbędne fundusze zdobywamy, posyłając naszego kucyka do pracy.

Twórcy zaimplementowali w grze szereg zawodów, którymi mogą parać się koniki z bajowej krainy – czeka na nas kariera policjanta, strażaka czy kustosza muzeum. Formę urozmaicenia stanowi pięć nieskomplikowanych minigier (np. wyścigi, labirynt), pozwalających wykazać się zręcznością, umiejętnością logicznego myślenia oraz pamięcią. Nasze kucyki mogą też wybrać się do pobliskiego miasta, gdzie czeka ja masa atrakcji. Salon piękności i stylista pozwalają zadbać o wygląd i urodę. Muzeum, kino, teatr czy dyskoteka zapewniają rozrywkę o każdej porze dnia i nocy. Szkoła i uniwersytet umożliwiają z kolei zdobywanie wiedzy, a w konsekwencji lepiej płatnej pracy. Możemy też wybrać się na wycieczkę do lasu, na plażę czy w góry. Poza farmą spotkamy inne kucyki, z którymi możemy wchodzić w interakcje. Gra przewiduje nawet możliwość założenia rodziny.

Szata graficzna pecetowego Pony World 3 utrzymana jest w jaskrawych, przyciągających oko kolorach. Interfejs składa się z dużych, intuicyjnych elementów, zaś modele postaci wykonane są w sposób prosty i estetyczny. Naszym poczynaniom towarzyszy wesoły podkład muzyczny, który stylistycznie wpisuje się w cukierkowy i idylliczny charakter rozgrywki. Ponieważ gra przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników, nie zobaczymy w niej żadnej przemocy czy scen drastycznych. Nawet jeśli naszemu kucykowi zdarzy się zachorować czy zwichnąć nogę w trakcie zabawy, wizyta w szpitalu błyskawicznie przywróci go do pełni zdrowia.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Świat Kucyków 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

Świat Kucyków 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 Ghz
  • 2 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
AND
Switch