Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time (NDS)
OkładkaPokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time (NDS)

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time NDS

Kolejna gra osadzona w świecie pełnym uroczych Pokemonów, należąca ponadto do podserii o nazwie Mystery Dungeon. Wcielamy się w człowieka tajemniczo przemienionego w Pokemona i obarczonego amnezją.

RPG | turowe | Pokemon | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time Premiera NDS

13września2007

producent: ChunSoft wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time to tytuł, w którym pierwsze skrzypce grają Pokemony, natomiast rozgrywka nawiązuje do gier z serii Mystery Dungeon, którymi od lat para się studio Chunsoft.

W grze wcielamy się w człowieka tajemniczo przemienionego w Pokemona i obarczonego amnezją. Już na samym początku zaprzyjaźniamy się z innym Pokemonem, wstępujemy do gildii odkrywców i rozpoczynamy wędrówkę po lochach, która ma na celu poznanie przyczyn tajemniczej przemiany. Oczywiście na swojej drodze spotykamy masę bohaterów, zdobywamy liczne przedmioty, a także możemy natknąć się na ponad 490 różnych Pokemonów.

Nietypową cechą Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time jest sposób w jaki przygotowujemy się do gry. Na samym początku przechodzimy bowiem test zawierający kilka pytań, które pomogą ustalić jakim Pokemonem spośród 16 dostępnych będziemy grać. Rozgrywka sprowadza się do znanego z innych gier z serii schematu polegającego na wykonywaniu licznych zadań oraz kolekcjonowaniu kolejnych Pokemonów. Do tego nadal mamy do czynienia z połączeniem elementów RPG, gry strategicznej oraz turowej. Nieco więcej oryginalności wnosi za to sposób zabawy zapożyczony z gier typu Mystery Dungeon, który sprawia, że lochy generowane są na bieżąco, w losowy sposób, co zapewnia nieograniczoną liczbę niepowtarzalnych lokacji.

W razie gdybyśmy utknęli w jednym z lochów, do pomocy możemy wezwać innego gracza. Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time pozwala łączyć się bezpośrednio dwóm konsolom Nintendo DS. Ponadto w trakcie oczekiwania na pomocną dłoń można przejść do pobocznej przygody, w trakcie której zdobywamy pieniądze zwane Poke oraz dodatkowe przedmioty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.