Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Plane Crazy (PC)

Plane Crazy PC

Zręcznościowe wyścigi samolotów. Siadamy za sterami maszyn charakteryzujących się różnorodnymi parametrami - jak np.

Wyścigi | samoloty

PC Windows
Okładka Plane Crazy (PC)

producent: Inner Workings

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września1998

Plane Crazy to zręcznościowe wyścigi samolotów stworzone przez studio Inner Workings. Obejmujemy kontrolę nad zróżnicowanymi, fikcyjnymi maszynami i bierzemy udział w szalonych zmaganiach z grupką przeciwników. Zadaniem gracza jest dotarcie do mety na pierwszym miejscu przy jednoczesnym uwzględnieniu upływającego czasu – jeśli nie uda nam się dotrzeć do kolejnego checkpointu w zadanym czasie, to automatycznie rozbijamy się.

Każdy z dostępnych samolotów różni się takimi parametrami jak szybkość czy odporność na zniszczenie. Dzięki temu możemy dobrać odpowiedni model do własnych preferencji, a z czasem zdobywamy również pakiety ulepszeń. Zawody odbywają się na dziewięciu urozmaiconych trasach ulokowanych między innym w kanionie, dżungli czy mieście. Cechują się one stosunkowo dużą otwartością, choć nie brakuje momentów, w których jesteśmy zmuszeni lawirować między ciasnymi przesmykami.

Od czasu do czasu pojawia się czerwony celownik świadczący o tym, że można zniszczyć dany element otoczenia przy pomocy jednej z trzech dostępnych rakiet. W ten sposób odblokowujemy nowe skróty lub powodujemy, że na znajdujących się w pobliżu rywali spadają odłamki skał lub inne niebezpieczne obiekty. W wielu miejscach znajdują się niebieskie obłoki energii. Jeżeli uda się przez nie przelecieć, to zostaje wylosowany power-up zapewniający chwilową przewagę w postaci przyspieszenia, samonaprowadzającej rakiety lub galaretowatego pocisku powodującego krótkotrwałe problemy ze sterowaniem u najbliższego przeciwnika.

Obok trybu dla pojedynczego gracza twórcy przygotowali także zawody wieloosobowe, w których może wziąć udział maksymalnie ośmiu graczy.

Gra Plane Crazy posiada trójwymiarową oprawę graficzną charakteryzującą się stosunkowo dużą szczegółowością. Każda z dostępnych tras utrzymana jest w innej stylistyce. Dodatkowo, w zależności od wybranej lokacji, w trakcie wyścigu słuchamy różnorodnych utworów muzycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Plane Crazy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Plane Crazy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166 MHz, 16MB RAM, karta grafiki 4 MB, 60MB HDD, Windows 95/98