Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Phase: Exodus (PC)

Phase: Exodus PC

Trójwymiarowa gra role-playing z silną domieszką elementów taktyczno-strategicznych. Akcja gry rozgrywa się na Ziemi w okolicach roku 2062.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Phase: Exodus (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Phase: Exodus jest trójwymiarową grą role-playing z silną domieszką elementów taktyczno-strategicznych. Akcja gry rozgrywa się na Ziemi w okolicach roku 2062. W przyszłości naszą Zieloną Planetę zaskoczył ogromny kataklizm. W wyniku nieoczekiwanej zmiany orbity zniszczona została dotychczasowa cywilizacja. Przetrwali tylko Ci, którzy na czas zdążyli się uchronić przed nadciągającą katastrofą. Później ocaleni ponownie zaludnili całą planetę, tworząc nowe struktury i ugrupowania społeczne.

Akcję gry osadzono w zachodnich rejonach Syberii, niedaleko słynnego jeziora Bajkał. Gracz zostaje wrzucony w sam środek konfliktu, który wybuchł pomiędzy tutejszymi frakcjami. W Phase: Exodus o władzę walczy wiele zróżnicowanych organizacji przy czym kluczową rolę odgrywają dwie: The Foundation oraz Station 12/5. Oprócz tego mamy do czynienia z licznymi mutantami, których normalni ludzie wygnali z zajmowanych przez siebie terenów do tzw. „Strefy”. Są to osobnicy, którzy w wyniku promieniowania i innych nieprzewidzianych skutków katastrofy przemienili się w przeraźliwe potwory. Ludzie na przestrzeni lat, niemal zapomnieli o znajdujących w Strefie mutantach, lecz Ci drudzy, wygnani, nadal pamiętają...

Na samym początku zabawy gracz musi wybrać spośród czterech dostępnych postaci, tą w którą się wcieli, a następnie wykonać zadanie jakie przygotowali dla niego twórcy tego tytułu. Decydującą rolę w Phase: Exodus odgrywają elementy znane z popularnych gier RPG, tj. rozbudowana fabuła oraz rozwijanie swego bohatera. Do dyspozycji gracza oddano również zaawansowany moduł walki. P:E cechuje się wysoką nieliniowością questów. To w jaki sposób mogą one zostać ukończone jest uzależnione m.in. od nastawienia sterowanej postaci, jej wyglądu, charakteru czy po prostu od zdecydowania się na konkretną linię dialogową.

Cechą wyróżniającą grę jest zaimplementowanie do zabawy zupełnie nowego „systemu” obsługi sfery role-playing. Nazwano go APARpS (Advanced Post-Apocalypse Role-play System - Zaawansowany Postapokaliptyczny System Role-playing). Odpowiada on za wiele elementów gry, między innymi za interakcję z NPC-ami, rozwój bohatera i stopień kontroli nad nim w trakcie zabawy.

  • Zaawansowana trójwymiarowa grafika (akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby).
  • Wygląd i możliwości sterowanego bohatera zależą od wielu czynników, m.in.: głównych charakterystyk (podzielone na dwie grupy: mentalne oraz fizyczne), głównych zmiennych (zdrowie, odporności, szczęście, maksymalny udźwig, itd.), indywidualnych wad i zalet postaci, umiejętności (możliwość ich rozwoju, podzielone na kilka grup) czy rozdziału zdobywanego doświadczenia.
  • Napotykanych NPC-ów podzielono na dwie grupy. Mogą oni wpływać na fabułę gry (np. poprzez zlecanie questów) bądź też nie mieć w niej żadnego udziału (np. bezimienni mieszkańcy wiosek).
  • Zaawansowane moduły interakcji oraz Sztucznej Inteligencji.
  • Wysoka interaktywność ze światem gry (np. możliwość konstruowania własnych broni, podnoszenia widocznych przedmiotów).
  • Prócz gry jednoosobowej możliwa jest rozgrywka wieloosobowa.
  • Ponad 150 rodzajów broni.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Phase: Exodus

12+