Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Pepper Panic Saga (WWW)

Pepper Panic Saga WWW

Darmowa gra typu match-3 od twórców Candy Crush Saga. W produkcji pomagamy Pepperow i Sheldonowi, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu wybuchowych papryk. Tytuł dostępny jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.

Logiczne | zagraj za darmo | połącz trzy elementy

WWW
Okładka Pepper Panic Saga (WWW)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

20listopada2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pepper Panic Saga to jedna z wielu propozycji od giganta rynku gier mobilnych i społecznościowych, firmy King (twórcy Candy Crush Saga, Alpha Betty Saga czy też Bubble Witch 2 Saga). Jak kilka innych pozycji w dorobku tego dewelopera, tak i ta reprezentuje gatunek logicznych układanek match-3.

Fabuła

Linia fabularna Pepper Panic Saga na platformę WWW opowiada o przygodach dwójki przyjaciół, Peppera i Sheldona, którzy wyruszyli w świat swoim pojazdem w poszukiwaniu papryki. Tego samego pragnie jednak zły kot Mister Claws, więc musimy go ubiec.

Mechanika

Rozgrywka w Pepper Panic Saga nie jest przesadnie skomplikowana i miłośnicy gier typu match-3 w mig poczują się jak w domu. Zabawa polega bowiem na przesuwaniu kolorowych elementów, w tym przypadku papryk, na niewielkiej planszy. Łącząc ze sobą warzywa, zbieramy punkty, a dodatkowo sprawiamy, że jeden egzemplarz rośnie. Po kilkukrotnym powtórzeniu czynności z przerośniętą papryką, doprowadzamy do jej wybuchu, co daje nam nie tylko większą liczbę punktów, ale także „zaraża” inne papryki tego samego rodzaju, sprawiając, że one również się powiększają. Dzięki temu wykonujemy potężne kombosy. System ten jest o tyle ważny, że na każdym poziomie mamy ograniczoną liczbę ruchów, więc trzeba po prostu kombinować.

Inne

Pepper Panic Saga na platformę WWW, podobnie jak inne produkcje firmy King, to darmowa gra, w której wykorzystano system mikropłatności. Za pieniądze możemy odnawiać energię niezbędną do zabawy (regeneruje się ona także samoczynnie) oraz kupować wirtualną walutę, za którą nabywamy ułatwienia rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pepper Panic Saga

odpowiednia dla każdego wieku