Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCWiiPS2
Okładka PDC World Championship Darts 2008 (PC)
OkładkaPDC World Championship Darts 2008 (PC)

PDC World Championship Darts 2008

PDC World Championship Darts 2009 to licencjonowany przez Professional Darts Corporation realistyczny symulator gry w rzutki. Gra stworzona została przez studio Mere Mortals i stanowi kontynuację cyklu zapoczątkowanego w 2006 roku.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PDC World Championship Darts 2008 Premiera

11sty2008

PC

25sty2008

PS2

15lut2008

Wii

Gry podobne do PDC World Championship Darts 2008

PDC World Championship Darts

Friday Night 3D Darts

Bully's Sporting Darts

PDC World Championship Darts 2008 to oficjalny sequel realistycznego symulatora gry w rzutki, PDC World Championship Darts. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, także i tym razem mamy do czynienia z w pełni licencjonowanym produktem organizacji PDC (Professional Darts Corporation), co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny omawianego programu. Wersja przeznaczona na rok 2008 została jednak wyposażona w szereg usprawnień i nowości, mających na celu zadowolenie zarówno miłośników serii, jak i skuszenie do niej zupełnie nowych graczy.

Wśród najważniejszych innowacji warto zwrócić szczególną uwagę na bardzo realistyczny tryb kariery, opierający się na prawdziwym kalendarzu zawodów organizowanych przez PDC. Gracze mają możliwość stworzenia własnego zawodnika, rozwijania jego umiejętności oraz walki o zwycięstwo w cyklu siedmiu głównych, sankcjonowanych turniejów. Sporo świeżych pomysłów dostrzegamy także w możliwościach rozgrywki – zwiększono liczbę dostępnych trybów gry, dodano także nowe, niedostępne wcześniej formaty.

Do najważniejszych zmian należy zaliczyć uaktualnioną bazę danych profesjonalnych zawodników, biorących udział w mistrzostwach świata w rzutkach 2008. Warto zauważyć, iż ilość nazwisk znacznie zwiększyła się w stosunku do poprzednika, co pozytywnie wpływa na realizm rozgrywki. Programiści poświęcili także wiele czasu na jak najwierniejsze odwzorowanie dynamiki rzutu, starając się uwzględnić znacznie większą liczbę czynników fizycznych, niż dotychczas. Oprócz perfekcyjnych umiejętności technicznych, kluczem do zwycięstwa nierzadko jest teraz odpowiedni dobór rzutki o najlepszej w danej sytuacji masie i wyważeniu, co może znacząco ułatwić trafienie w odpowiednie miejsce na tarczy. Walka o zwycięstwo jest teraz jeszcze bardziej zaciekła i wyrównana, przede wszystkim dzięki znaczącemu unowocześnieniu algorytmów sztucznej inteligencji. Odwzorowani w grze zawodnicy zachowują się zupełnie tak, jak w rzeczywistości (styl rzutu, skuteczność, odporność psychiczna), dzięki czemu raczej sporadycznie jesteśmy świadkami sytuacji, w których mało znani zawodnicy seryjnie biją na głowę wielokrotnych mistrzów.

Poprawek nie brakuje także w sferach czysto technicznych – graficy z Mere Mortals ciężko pracowali nad podniesieniem poziomu oprawy graficznej omawianego programu (zwiększając szczegółowość modeli oraz poprawiając animacje), co pozwoliło na znacznie bardziej sugestywne przedstawienie gry w rzutki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PDC World Championship Darts 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PDC World Championship Darts 2008 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/Me/2000 SP3/XP SP2
PC
Wii
PS2