Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMO - Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce MMO na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

PC
Logiczne
MMO
Might & Magic: Duel of Champions
Might & Magic: Duel of Champions

Logiczne 18 grudnia 2012

Sieciowa gra karciana, której akcję osadzono w popularnym uniwersum fantasy znanym z serii gier cRPG i strategii turowych spod znaku Might & Magic. Produkcja studia Ubisoft Montreal koncentruje się na wieloosobowych pojedynkach graczy toczonych za pomocą przygotowanych wcześniej talii kart symbolizujących różne rodzaje wojsk oraz zaklęć bojowych. Na czele każdej armii stoi bohater, od którego umiejętności zależy, jakie jednostki i czary będziemy mogli wykorzystać podczas potyczki. Poszczególne bitwy toczą się na złożonej z 16 pól planszy, na którą gracze wykładają swe karty, a celem rozgrywki jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia. Każda wygrana potyczka to cenne doświadczenie i waluta, dzięki której w specjalnym sklepie zakupimy do swej talii nowe karty. Tytuł pozwala na cross-platformową zabawę posiadaczy komputerów PC oraz urządzeń przenośnych i zgodnie z najnowszymi trendami oferuje bogaty wachlarz dostępnych opcji społecznościowych.

Magic: The Gathering Online
Magic: The Gathering Online

Logiczne 24 czerwca 2002

Magic: The Gathering Online to przeznaczona do rozgrywki sieciowej gra strategiczna, stanowiąca adaptację popularnej karcianki. Deweloperzy ze studia Leaping Lizard pozostali wierni zasadom oryginału. Gracze kolekcjonują więc karty (identyczne z tymi, jakie znaleźć można w zestawach M:tG sprzedawanymi w sklepach), z których budować mogą własne talie niezbędne do rozgrywania pojedynków z rywalami.

Spellweaver
Spellweaver

Logiczne 1 lutego 2016

Przygotowana przez niezależne bułgarskie studio Dream Reactor klasyczna gra karciana w realiach fantasy, w której naprzeciw siebie stają siły Dobra i Zła, podzielone na sześć zróżnicowanych frakcji. Każdy z reprezentujących je bohaterów przynależy do jednego z sześciu odmiennych stylów rozgrywki, takich jak ład, mądrość, natura, korupcja, panowanie i wściekłość. Każdy posiada też swoją unikalną zdolność, a podczas rozgrywki uczy się kolejnych, korzystając ze specjalnych kapliczek. W Spellweaver TCG rozgrywka toczy się w klasycznym systemie turowym, lecz w trakcie ruchu przeciwnika możemy korzystać z niektórych czarów oraz rozmaitych bitewnych forteli. Całość oferuje sporą głębię taktyczną, kładąc szczególny nacisk na aspekt strategiczny. Grę zaprojektowano z myślą rozgrywce wieloosobowej, gdzie możemy brać udział w rozmaitych turniejach i stopniowo wspinać się w sieciowych rankingach. Dla samotników twórcy przygotowali również rozbudowaną kampanię single player.

Epic Arena
Epic Arena

Logiczne 26 września 2013

Tytuł oparty na modelu free-to-play, łączący elementy charakterystyczne dla komputerowych planszówek oraz karcianek. Gracz obejmuje kontrolę nad jedną z armii stojących po dwóch stronach konfliktu i bierze udział w bitwie toczącej się w systemie turowym.

Hearthstone: Klątwa Naxxramas
Hearthstone: Klątwa Naxxramas

Logiczne 23 lipca 2014

Pierwszy dodatek DLC o gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, wzbogacający sieciową karciankę studia Blizzard o rozbudowaną kampanię fabularną, przeznaczoną do rozgrywki jednoosobowej. Akcja gry toczy się na przygotowanej specjalnie interaktywnej planszy, a jej fabuła przenosi nas do tytułowej nekropolii Naxxramas, znanej z gry World of Warcraft. Przemierzając pięć rewirów miasta, stajemy do rywalizacji z całkiem nowymi bossami, takimi jak pajęczyca Maexxna czy nieumarłe monstrum zwane Ohydziarzem. W pokonaniu dysponujących potężnymi zdolnościami specjalnymi antagonistów pomaga nam zestaw zupełnie nowych kart, reprezentujący m.in. niedostępne wcześniej umiejętności. Co warto zauważyć, zdobyte podczas kampanii karty będziemy mogli wykorzystać także w potyczkach sieciowych na Arenie. Dla najlepszych graczy przewidziano także specjalny tryb heroiczny, oferujący znacznie większe wyzwanie oraz nagrodę w postaci nowego rewersu kart do kolekcji.

8bitMMO
8bitMMO

Logiczne 27 stycznia 2015

Nietypowa gra MMO oferująca graczom duże możliwości w zakresie kreacji wirtualnego świata. Produkcja, nad którą niezależne studio Archive Entertainment pod kierunkiem Robby'ego Zinchaka pracowało ponad 12 lat, nie stawia przed graczem niemal żadnych granic. Po stworzeniu bohatera sami decydujemy o tym, jakich aktywności się podejmiemy i jak potoczą się nasze losy – i nie chodzi tu jedynie o dokonywanie wyborów w obrębie zawartości przygotowanej przez autorów. Gracze mogą bowiem tworzyć własne misje, budować zamki, zakładać miasta, a także projektować podziemia. W grę wchodzi też organizowanie arenowych walk PvP i PvE, a nawet próba zalania świata hordą żywych trupów. Rozgrywka toczy się na serwerach mogących pomieścić maksymalnie 250 osób, co ma zapobiec zbyt dużemu chaosowi na mapach. Te ostatnie stworzono w oparciu o technologię wykorzystywaną przez Google Maps. Pod względem oprawy graficznej twórcy zaserwowali nam natomiast powrót do ery 8-bitowej.

Yohoho! Puzzle Pirates
Yohoho! Puzzle Pirates

Logiczne 19 kwietnia 2005

Gra łącząca gatunek massively multi-player online roleplaying game z logiczną łamigłówką z zasadami zbliżonymi do kultowego Tetisa, i przenosząca gracza w świat pirackich rozbojów.

Carte
Carte

Logiczne 8 marca 2012

Sieciowa kolekcjonerska gra karciana oparta na modelu free-to-play z mikrotransakcjami. Kompletujemy talię kart i bierzemy udział w pojedynkach z innymi graczami. Wystawiamy stwory, rzucamy zaklęcia i próbujemy pokonać bohatera przeciwnika.

Patterns
Patterns

Logiczne prace wstrzymane

Patterns to opracowana przez zespół Linden Research sandboksowa produkcja MMO, która umożliwia graczom wykreowanie prywatnego wirtualnego świata podlegającego realistycznym prawom fizycznym. Zabawa polega głównie na tworzeniu własnych obiektów z uproszczonych brył, a następnie dzielenie się nimi z innymi użytkownikami.

Hearthstone: Gobliny vs Gnomy
Hearthstone: Gobliny vs Gnomy

Logiczne 8 grudnia 2014

Drugie oficjalne rozszerzenie do osadzonej w uniwersum cyklu Warcraft sieciowej gry karcianej, wydanej wiosną 2014 roku przez firmę Blizzard. W odróżnieniu od pierwszego DLC, które koncentrowało się na warstwie fabularnej, kolejny dodatek wprowadza przede wszystkim zupełnie nowe zestawy kart, związane tematycznie z odwieczną rywalizacją dwóch tytułowych ras - goblinów i gnomów. Zestaw obejmuje 120 kart przedstawiających rozmaite szalone wynalazki oraz jednostki, związane z obiema zwalczającymi się frakcjami. Nowość stanowi także nieobecny wcześniej typ stronnika, czyli mechy, które pojawiają się zarówno w wersji neutralnej, jak i dedykowanej konkretnym klasom postaci. Dostępne w ramach dodatku karty można nabyć za wirtualną lub realną walutę za pośrednictwem wewnętrznego sklepu gry. Zostały one udostępnione dla wszystkich graczy na Arenie, niezależnie od tego, czy posiadają je w swej kolekcji.