Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Pasjanse (PC)

Pasjanse PC

Pasjanse to typowa gra dla miłośników karcianych rozgrywek dla jednego gracza. Różni się jednak od standardowego windowsowego pasjansa znacznie bardziej rozbudowanym interfejsem, różnymi rodzajami gry i wieloma opcjami.

Logiczne

PC Windows
Okładka Pasjanse (PC)

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2004

20listopada2004

pudełko PL

Pasjanse to typowa gra dla miłośników karcianych rozgrywek dla jednego gracza. Różni się jednak od standardowego windowsowego pasjansa znacznie bardziej rozbudowanym interfejsem, różnymi rodzajami gry i wieloma opcjami dodatkowymi. Rozgrywka to zwykłe układanie pasjansa urozmaicone jednak czasomierzem, możliwością cofnięcia każdego ruchu aż do początku, grafiką, dźwiękiem i animacjami.

Mamy do dyspozycji 13 rodzajów gry, m.in.: popularny „fortepian” czyli Klondike, East Haven, Freecell, Yukon oraz Pyramid. Każdy ruch można cofnąć i w ten sposób wrócić nawet do początku gry, co bywa przydatne, gdy chcemy przeanalizować jakie popełniliśmy błędy. Zegarek po lewej stronie w zasadzie jest potrzebny tylko do zapisywania rekordów, ale czasem chcemy po prostu sprawdzić ile czasu już gramy.

Opcje gry dotyczą takich spraw jak automatyczne odwracanie, przesuwanie kart. Do dyspozycji mamy 3 rodzaje kart i 9 koszulek czyli obrazków z tylniej strony kart.

Grafika jest bardzo przyjemna i kolorowa, a dźwięk niedokuczliwy. Tło, czyli podłoże z desek i otaczające liście tworzą przyjemny klimat pod rozgrywkę.

Dodatkowo możemy zapoznać się z historią i zasadami pasjansów, zapisanych w formacie html. Znajdziemy tam także pomoc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 10,00 PLN

Gry podobne do Pasjanse

Wymagania wiekowe Pasjanse

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pasjanse

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 60 MHz, 16 MB RAM, Win 95/98/ME/XP, CD-ROM x4