Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Olimpiada Letnia (PC)

Olimpiada Letnia PC

Niskobudżetowa gra sportowa, wydana przez firmę IQ Publishing. Gracze mogą spróbować swoich sił w kilku konkurencjach zaliczanych do programu letnich igrzysk olimpijskich (m.in. bieg na 100 i 400 m, skok wzwyż, pływanie oraz strzelectwo sportowe).

Sportowe | olimpiady

PC Windows
Okładka Olimpiada Letnia (PC)

producent: IQ Publishing

wydawca: IQ Publishing

wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lipca2008

1lipca2008

pudełko PL

Olimpiada Letnia to propozycja firmy IQ Publishing skierowana do mniej wymagających miłośników wirtualnego uprawiania sportu. Mimo zbieżności związanej z rokiem wydania (2008), gra nie posiada licencji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Zgodnie z gatunkową konwencją, gracze mogą wcielić się w role zawodników rywalizujących w popularnych dyscyplinach sportowych: biegu (na 100 i 400 m oraz 110 m przez płotki), skoku wzwyż, pływaniu (stylem dowolnym lub motylkowym) oraz strzelectwie. Warto nadmienić, że wszystkie konkurencje znajdują się w programie letniej olimpiady.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym możliwość rozegrania poszczególnych konkurencji lub udziału w całym turnieju. Poza rywalizacją z komputerową sztuczną inteligencją, gracz może stanąć w szranki z żywymi przeciwnikami dzięki trybowi multiplayer opartemu o tradycyjne „gorące krzesło” (hot seat).

Rozgrywka ma zdecydowanie bardziej zręcznościowy niż symulacyjny charakter. Twórcy postarali się o prosty system sterowania, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni gracze nie powinni mieć problemów z kontrolowaniem poczynań wirtualnych zawodników.

Oprawa wizualna Letniej Olimpiady wyraźnie odstaje na tle konkurencyjnych produkcji (np. Pekin 2008). Mankamenty trójwymiarowej oprawy wizualnej widoczne są zwłaszcza w słabej jakości modelach postaci oraz nienaturalnie wyglądających animacjach ruchu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Olimpiada Letnia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Olimpiada Letnia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 600 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB RAM
  • 600 MB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP