Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka OkunoKA (PC)

OkunoKA

OkunoKA Madness

OkunoKA to wymagająca gra platformowa, w której liczy się szybkość i zręczność. W produkcji studia Caracal Games czaka na nas ponad 100 poziomów pełnych wymyślnych pułapek, wyzwań i - rzecz jasna - licznych zgonów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka OkunoKA (PC)

data premiery gry:

30lis2018

Switch

8wrz2020

PC PS4 XONE

OkunoKA to dzieło niezależnego włoskiego studia Caracal Games znanego za sprawą Downward: pierwszoosobowej gry akcji z otwartym światem nastawionej na parkour. OkunoKA z kolei to wymagająca platformówka 2D obserwowana z perspektywy bocznej, osadzona w świecie fantasy.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w Świecie Dusz (The World of Souls), w którym życie płynęło spokojnie do czasu, aż nie zagościło w niej zło w postaci nikczemnego Osa, którego celem jest schwytanie dobrych dusz i wykorzystanie ich w roli paliwa dla swoich osobliwych maszyn, w celu zrealizowania bliżej nieznanego nam planu. Tutaj do akcji wkraczamy my: duża, niezbyt rozgarnięta niebieska dusza zwana Ka, która rozsmakowała się w pożeraniu mrocznych istot, zajmujących miejsce jej sympatycznych, żółtych przyjaciół. Wiecznie głodny Ka wyrusza więc w podróż po świecie, by zajadać się co raz to smakowitszymi złymi duchami, co stanowi klucz do uratowania tego kiedyś sielankowego miejsca.

Mechanika

OkunoKA to gra platformowa obserwowana z perspektywy bocznej, skierowana do osób lubiących wyzwania i podkręcony poziom trudności, którym niestraszne liczne zgony. Gra składa się z ponad 100 poziomów, w tym sekretnych i tych z bossami, na których końcu czeka na nas tłuściutka czarna dusza do pożarcia. Poziomy naszpikowane są licznymi zagrożeniami w postaci wystających ze ścian kolców, śmiercionośnych laserów, żwawych wrogów i innych. Dojście do celu wymaga tu sporej precyzji, opanowanego wall-jumpingu i korzystania z magii żywiołów. Dzięki temu część poziomów nie tylko stanowi wyzwanie zręcznościowe, ale daje nam możliwość wymyślenia najszybszej i najefektywniejszej drogi do celu, na czym nam zależy, bo pod koniec każdego poziomu dostajemy ocenę w zależności od czasu, w jakim go ukończyliśmy. A im lepszy on będzie, tym wyższy poziom zajmiemy w rankingu sieciowym.

Kwestie techniczne

OkunoKA to w pełni dwuwymiarowa produkcja, której oprawa wizualna jest kolorowa i mocno kreskówkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do OkunoKA

Wymagania wiekowe OkunoKA

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe OkunoKA

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX, 2.1 GB HDD, Windows 2000/Vista/XP/7/8
Switch
PC
PS4
XONE