Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchXONE
Okładka OkunoKA Madness (PS4)
OkładkaOkunoKA Madness (PS4)

OkunoKA Madness

OkunoKA

OkunoKA to wymagająca gra platformowa, w której liczy się szybkość i zręczność. W produkcji studia Caracal Games czaka na nas ponad 100 poziomów pełnych wymyślnych pułapek, wyzwań i - rzecz jasna - licznych zgonów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OkunoKA Madness Premiera

30lis2018

Switch

8wrz2020

PC PS4 XONE

Gry podobne do OkunoKA Madness

Rayman Legends

Knack

Sonic Mania

OkunoKA to dzieło niezależnego włoskiego studia Caracal Games znanego za sprawą Downward: pierwszoosobowej gry akcji z otwartym światem nastawionej na parkour. OkunoKA z kolei to wymagająca platformówka 2D obserwowana z perspektywy bocznej, osadzona w świecie fantasy.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w Świecie Dusz (The World of Souls), w którym życie płynęło spokojnie do czasu, aż nie zagościło w niej zło w postaci nikczemnego Osa, którego celem jest schwytanie dobrych dusz i wykorzystanie ich w roli paliwa dla swoich osobliwych maszyn, w celu zrealizowania bliżej nieznanego nam planu. Tutaj do akcji wkraczamy my: duża, niezbyt rozgarnięta niebieska dusza zwana Ka, która rozsmakowała się w pożeraniu mrocznych istot, zajmujących miejsce jej sympatycznych, żółtych przyjaciół. Wiecznie głodny Ka wyrusza więc w podróż po świecie, by zajadać się co raz to smakowitszymi złymi duchami, co stanowi klucz do uratowania tego kiedyś sielankowego miejsca.

Mechanika

OkunoKA to gra platformowa obserwowana z perspektywy bocznej, skierowana do osób lubiących wyzwania i podkręcony poziom trudności, którym niestraszne liczne zgony. Gra składa się z ponad 100 poziomów, w tym sekretnych i tych z bossami, na których końcu czeka na nas tłuściutka czarna dusza do pożarcia. Poziomy naszpikowane są licznymi zagrożeniami w postaci wystających ze ścian kolców, śmiercionośnych laserów, żwawych wrogów i innych. Dojście do celu wymaga tu sporej precyzji, opanowanego wall-jumpingu i korzystania z magii żywiołów. Dzięki temu część poziomów nie tylko stanowi wyzwanie zręcznościowe, ale daje nam możliwość wymyślenia najszybszej i najefektywniejszej drogi do celu, na czym nam zależy, bo pod koniec każdego poziomu dostajemy ocenę w zależności od czasu, w jakim go ukończyliśmy. A im lepszy on będzie, tym wyższy poziom zajmiemy w rankingu sieciowym.

Kwestie techniczne

OkunoKA to w pełni dwuwymiarowa produkcja, której oprawa wizualna jest kolorowa i mocno kreskówkowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe OkunoKA Madness: Odpowiednia dla każdego wieku.

OkunoKA Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E5200 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GTX
  • 2.1 GB HDD
  • Windows 2000/Vista/XP/7/8
Switch
PC
PS4
XONE