Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nina: Agent Chronicles (PC)

Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu PC

Nina: Agent Chronicles

Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu to wyprodukowana przez studio Detalion niskobudżetowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji

PC Windows
Okładka Nina: Agent Chronicles (PC)

producent: Detalion

wydawca PL: Lemon Interactive

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19sierpnia2002

19sierpnia2002

pudełko PL

Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu to pierwsza z serii gier akcji „Nina: Kroniki Agenta” tworzonych przy współpracy dwóch polskich firm: Lemon Interactive oraz Detalion, autora takich tytułów jak Schizm: Prawdziwe Wyzwanie czy Reah: Zmierz się z Nieznanym. Twórcą scenariusza jest Konrad T. Lewandowski, znany polski pisarz science fiction, a postać głównej bohaterki zagrała top modelka - Iza Czarnecka. Gracz staje się Niną, doskonale wyszkoloną agentką wykonującą niebezpieczne zadania dla organizacji antyterrorystycznej. Pierwsza część serii „Tunele Afganistanu” przenosi nas na teren Afganistanu, gdzie musimy zmierzyć się z terrorystami i islamskimi fanatykami. Do wykonania czeka szereg misji obfitujących w walkę oraz rozwiązywanie zagadek. Nasza bohaterka musi utorować sobie drogę śmiercionośną bronią, przy czym w odróżnieniu od licznych dzisiejszych produkcji gatunku FPS, Nina prócz pistoletu może nosić co najwyżej jedną broń (np. karabin) i kilka granatów. Nie ma sytuacji, w których bohater „taszczy” 15 karabinów ważących łącznie ponad 100kg i mierzących łącznie ponad 4 metry. Prócz broni, Nina posiada także zdolności parapsychiczne pozwalające jej na wniknięcie w umysł innej osoby i przejęcie jej myśli. Jednak, aby przejąć myśli Nina musi nawiązać kontakt fizyczny z ofiarą, a ta niestety po tej ingerencji ginie. Gra wykorzystuje silnik graficzny „LithTech's Talon” zastosowany m.in. w głośnej produkcji Aliens Versus Predator 2. Jak twierdzą sami autorzy Nina: Kroniki Agenta to tytuł nieskomplikowany, przeznaczona dla graczy, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a chcą się po prostu rozerwać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3 / 10 na podstawie 513 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu - recenzja gry
Nina: Kroniki Agenta - Tunele Afganistanu - recenzja gry

Recenzja 5 listopada 2002, 12:33

Kolejną zmorą Niny jest muzyka i dźwięk. Tej pierwszej prawie w ogóle nie słychać, a nawet jeśli, to jest to tylko jedna prosta, powtarzająca się melodyjka. Dźwięków jest więcej, ale ich jakość jest tragiczna. Łuski spadające na ziemie przypominają walenie łyżką w garnek, a krok Niny to chyba odgłos szurania butami o wycieraczkę. Głos samej Niny jest żenujący – od samego początku (czyt. intra) zawiewa amatorszczyzną. Pani każdą kwestię wypowiada w butny i pewny siebie sposób, co może czasem irytować. W głosach Talibów słyszymy spory szelest i szum. Porażką totalną jest już głos informatora – nie dość, że zawiadamia nas o grożącej śmierci jak o dzisiejszej pogodzie, to zazwyczaj nie dosłyszymy komunikatu do końca, gdyż zazwyczaj bezlitośnie się urywa.