Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
klasyczne RPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG18
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood
Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

RPG 26 września 2008

Gra role-playing z udziałem sympatycznego jeżyka oraz jego przyjaciół. Zajmujemy się eksploracją świata, a także uczestniczymy w walkach rozgrywanych w systemie turowym.

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road
The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road

RPG 29 września 2009

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra cRPG oparta na motywach książki "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Tytuł przygotowany został przez studio deweloperskie Media.Vision. Gracze kierują poczynaniami Dorotki oraz jej psa - Toto, którzy przeniesieni do tytułowej, bajkowej krainy Oz starają się znaleźć drogę do domu.

Mazes of Fate DS
Mazes of Fate DS

RPG 16 września 2008

Kontynuacja gry RPG, której pierwsza część wydana została na GBA. Przejmujemy kontrolę nad drużyną sześciu bohaterów, badając lochy i zabijając napotykane potwory.

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume
Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

RPG 17 marca 2009

Kolejna część serii Valkyrie Profile. Tym razem, młody bohater mści się na boskiej walkirii, która w przeszłości pozbawiła go ojca.

Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time

RPG 13 września 2007

Kolejna gra osadzona w świecie pełnym uroczych Pokemonów, należąca ponadto do podserii o nazwie Mystery Dungeon. Wcielamy się w człowieka tajemniczo przemienionego w Pokemona i obarczonego amnezją. Szybko zaprzyjaźniamy się z innym Pokemonem, wstępujemy do gildii odkrywców i rozpoczynamy wędrówkę po lochach, która ma na celu poznanie przyczyn tajemniczej przemiany

Orcs & Elves
Orcs & Elves

RPG 13 listopada 2007

Klasycznie zrealizowana gra role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy lochy, walcząc z potworami i rozwijając sterowaną przez siebie postać.

The Dark Spire
The Dark Spire

RPG 14 kwietnia 2009

Gra RPG nawiązująca do klasyki gatunku. Tytuł oferuje dwa zupełnie różne tryby graficzne, wśród których jeden próbuje odtworzyć wygląd historycznych czarno-białych pozycji.

Enchanted Folk and the School of Wizardry
Enchanted Folk and the School of Wizardry

RPG 13 marca 2009

Tytuł pozwala nam zostać młodym adeptem szkoły magii, pełnej nie tylko wielkich tajemnic i niebezpiecznych mocy, ale również zwykłych uczniów.

Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain
Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain

RPG 25 listopada 2009

Klasyczna gra role-playing, w której przemierzamy lochy, pokonujemy potwory, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i rozwiązujemy przydzielane questy.

Deep Labyrinth
Deep Labyrinth

RPG 15 sierpnia 2006

Deep Labyrinth studia Interactive Brains to tytuł z gatunku RPG, będący NDS–ową wersją gry, wydanej wcześniej na telefony komórkowe. Sposób rozgrywki przypomina początki komputerowych RPG–ów: poczynania głównego bohatera oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, a większość rozgrywki spędzimy na pokonywaniu podziemnych labiryntów.

Wizardry: The Legacy of Oblivion
Wizardry: The Legacy of Oblivion

RPG 29 lipca 2010

Wizardry: The Legacy of Oblivion to wyprodukowana przez studio Suzak gra cRPG, stanowiąca element projektu Wizardry Renessaince, mającego na celu wskrzeszenie legendarnej marki. Gracze przejmują kontrolę nad drużyną złożoną z 6 bohaterów i kierując ich poczynaniami eksplorują pełne niebezpieczeństw lochy. Gra wykorzystuje możliwości techniczne konsoli Nintendo DS, w tym dodatkowy wyświetlacz urządzenia.

Lost in Blue 3
Lost in Blue 3

RPG 11 marca 2008

Lost in Blue 3 to gra cRPG z elementami przygodowymi. Jest to trzecia już część survivalowej serii wydawanej na konsolę Nintendo DS. Tak samo jak przy wcześniejszych odsłonach, za ten tytuł odpowiedzialny jest firma Konami.

Glory of Heracles
Glory of Heracles

RPG 22 maja 2008

Wcielamy się w postać cierpiącego na amnezję Herkulesa, eksplorując świat starożytnej Grecji. Rozwiązujemy questy, pokonujemy wrogów i kolekcjonujemy elementy wyposażenia.

My World, My Way
My World, My Way

RPG 12 czerwca 2008

Ciekawa produkcja RPG, w której wcielamy się w nieco rozpuszczoną księżniczkę wyruszającą na wielką przygodę, aby zaimponować pewnemu podróżnikowi. Tytuł oferuje możliwość modyfikowania wyglądu lokacji i statystyk przeciwników.

Dungeon Raiders
Dungeon Raiders

RPG 27 sierpnia 2009

Zabawna gra akcji z elementami RPG, w której przemierzamy obszerne i zróżnicowane podziemia, pełne wrogów do pokonania oraz łamigłówek do rozwiązania.

Fossil Fighters
Fossil Fighters

RPG 17 kwietnia 2008

Zajmujemy się odnajdywaniem skamielin dinozaurów, a ożywione w cudowny sposób prehistoryczne gady wystawiamy do serii coraz trudniejszych walk. Bawimy się sami lub z udziałem innych graczy.

Fossil League: Dino Tournament Championship
Fossil League: Dino Tournament Championship

RPG 22 stycznia 2007

Fossil League: Dino Tournament Championship to gra, nawiązująca do ogromnego sukcesu Pokemonów. Tym razem jednak na warsztat trafiły nie dziwaczne, fantastyczne stworki, tylko olbrzymie gady – dinozaury. Wcielamy się w chłopca, polującego na te ostatnie i trenującego je do walki z wrogiem.

Wizardry: The Wedge of Life
Wizardry: The Wedge of Life

RPG 19 listopada 2009

Wizardry: The Wedge of Life to pierwsza gra stworzona w ramach projektu Wizardry Renessaince, mającego na celu wskrzeszenie legendarnej serii cRPG. Gracze kierują poczynaniami drużyny złożonej z sześciorga bohaterów, która wyrusza do pełnych niebezpieczeństw i skarbów podziemi. Twórcy połączyli tradycyjne rozwiązania mechaniki rozgrywki z możliwościami konsoli Nintendo DS, implementując np. obsługę dwóch wyświetlaczy urządzenia.