Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka My Chinese Coach (NDS)
OkładkaMy Chinese Coach (NDS)

My Chinese Coach NDS

Gra edukacyjna mająca pomóc nam w nauce języka chińskiego. Oprócz lekcji wymowy i kaligrafii program oferuje również 12 mini-gier.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Chinese Coach Premiera NDS

26sierpnia2008

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

My Chinese Coach jest kolejna grą edukacyjną z serii My Coach opracowaną i wydawaną przez firmę Ubisoft. Oprócz innych tytułów pomagających nam w nauce języków - My French Coach i My Spanish Coach, w ramach cyklu ukazały się również programy mające na celu wzbogacenie naszego słownictwa (My Word Coach), pomoc w pozbyciu się zbędnych kilogramów (My Health Coach: Weight Management) czy rzuceniu palenia (My Stop Smoking Coach with Allen Carr). Omawiana produkcja przeznaczona jest natomiast dla osób pragnących nauczyć się niełatwego (przynajmniej dla Europejczyków) języka, jakim jest chiński.

Celem programu jest nauka poprzez zabawę, dlatego też kolejne lekcje odbywają się w różnych regionach Państwa Środka - od Pekinu aż po wiejskie okolice - dzięki temu poznajmy nie tylko kolejne słówka i zwroty, ale również możemy dowiedzieć się czegoś o kulturze tego kraju. Jeśli jednak jakieś słówko uleci nam z pamięci lub będziemy potrzebować szybkiego tłumaczenia, możemy wspomóc się wbudowanym w grze słownikiem zawierającym przeszło 12 tysięcy słów w dialekcie mandaryńskim oraz setki najczęściej używanych wyrażeń i zwrotów (na przykład na powitanie i pożegnanie).

Dzięki obsłudze mikrofonu przenośnej konsoli, My Chinese Coach nagrywa nasze wypowiedzi, a następnie porównuje akcent z native-speakerem i ocenia, na ile poprawna jest wymowa. Ubisoft przygotował też przystępna metodę nauki chińskiej kaligrafii – za pomocą stylusa musimy śledzić animację wyświetlaną na dolnym ekranie pokazującą, w jakiej kolejności należy rysować poszczególne elementy danego znaku.

Nie zabrakło również typowych dla serii My Coach mini-gier (tutaj jest ich w sumie dwanaście), w trakcie których konieczne jest wykazanie się zdobytymi dotychczas umiejętnościami. W przeciwieństwie do innych programów Ubisoftu służących do nauki języka, My Chinese Coach nie został podzielony na różne stopnie zaawansowania.

Klasyfikacja PEGI My Chinese Coach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.