Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka MU Rebirth (PC)
OkładkaMU Rebirth (PC)

MU Rebirth PC

Nowa wersja popularnego MMORPG-a MU Online, bazująca na silniku i mechanice poprzedniczki. Rozgrywkę dostosowano jednak do zmieniających się trendów, koncentrując głównie na rywalizacji PvP.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | PvP | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MU Rebirth Premiera PC

12sierpnia2014

producent: Webzen Inc. wydawca: Webzen Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MU Rebirth jest nową inkarnacją jednej z najpopularniejszych darmowych gier MMORPG, MU Online, która od swej premiery w 2003 roku przez lata cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem graczy. Za jej powstanie odpowiadają autorzy oryginału – firma Webzen, której podczas tworzenia gry przyświecały dwa główne cele.

Pierwszym z nich było wprowadzenie kilku zmian oraz usprawnień do nieco leciwej już mechaniki rozgrywki i dostosowanie jej do zmieniających się trendów w grach MMO. Mimo że MU Rebirth opiera się na tym samym stylu gry i mechanizmach, zastosowanych w MU Online, sama zabawa zorientowana jest w zasadniczym stopniu na rywalizację PvP. Twórcy skoncentrowali się na zrównoważeniu wszystkich występujących w grze ras, co zaowocowało m.in. drastycznym skróceniem czasu potrzebnego do osiągnięcia maksymalnego poziomu postaci. W MU Rebirth wystarczy na to zaledwie 1 do 2 godzin. Dodatkowo po uzyskaniu 400 poziomu, gracze mogą „zresetować” swą postać i rozpocząć gromadzenie punktów doświadczenia od nowa, oczywiście z zachowaniem dotychczas wypracowanych statystyk bohatera.

Mu Rebirth to jednak produkcja wyjątkowa także z innego powodu - stanowi ona dość oryginalny sposób walki z powszechnym w grach MMO zjawiskiem pirackich „prywatnych serwerów”. Na przestrzeni lat twórcy zaobserwowali, że spora liczba graczy przenosiła się na powstające jak grzyby po deszczu serwery prywatne. Ich plusem było znacznie mniejsze obciążenie, możliwość szybszego „levelowania” oraz darmowy dostęp do praktycznie wszystkich elementów ekwipunku. Minusem zaś sytuacja, w której na skutek awarii lub niespodziewanego zamknięcia serwera, gracze tracili wypracowane na nim postępy. Webzen zaoferował za to stabilny i szybki serwer oficjalny, gwarantując, że nigdy nie zostanie on znienacka zamknięty. Dodatkowo zrezygnowano całkowicie z typowego dla MU Online modelu pay-to-win. Teraz praktycznie wszystkie przedmioty w grze dostępne są za darmo, gdyż do ich zakupu możemy wykorzystać wirtualną walutę, zdobywaną w trakcie rozgrywki. W zestawie nie zabrakło oczywiście zupełnie nowych broni i przedmiotów, niedostępnych w poprzedniej wersji gry.

W MU Rebirth wykorzystano podrasowany silnik poprzedniczki, a w związku z tym, że od premiery oryginału upłynęła ponad dekada, nie obyło się bez zmian w warstwie wizualnej. Nie są to jednak zmiany rewolucyjne, dzięki czemu rozgrywka sprawia wrażenie uczestnictwa w starym dobrym MU Online. Aby wypromować nową wersję tytułu i graczy do powrotu na oficjalny serwer, w grze wprowadzono specjalny ranking PvP oraz cykliczne turnieje z nagrodami pieniężnymi.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe MU Rebirth: 12+