Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka Moto X Maniac (PC)
OkładkaMoto X Maniac (PC)

Moto X Maniac

Moto X Maniac to zręcznościowe wyścigi motocyklowe, wyprodukowane przez studio deweloperskie firmy Phoenix Games z myślą o fanach motocrossu. Gracz wciela się w rolę zawodnika startującego w emocjonujących zmaganiach na pełnych błota i przeszkód terenowych torach.

Wyścigi | motocyklowe | motocross

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moto X Maniac Premiera

9mar2007

PC PS2

producent: Phoenix Games wydawca: Phoenix Games wydawca PL: IQ Publishing

Motocross to jeden z najbardziej widowiskowych sportów motocyklowych. Ekipa deweloperska holenderskiej firmy Phoenix Games podstawiła sobie za cel, by stworzyć grę wideo, która w możliwie największym stopniu oddawałaby atmosferę prawdziwych zawodów, jednocześnie dostarczając ogrom wrażeń płynących z wirtualnej jazdy motocyklami enduro.

W Moto X Maniac gracz może wcielić się w jednego z pretendentów do tytułu motocrossowego mistrza. Zmagania toczą się na kilku zróżnicowanych pod względem wyglądu, rzeźby terenu i usytuowania przeszkód torach. W trakcie zabawy równie dużą rolę odgrywa rozwijana prędkość, jak i technika jazdy, w tym chociażby umiejętność przyblokowania rywali.

Twórcy przewidzieli dwa warianty rozgrywki, pozwalające zmierzyć się z czasem (time trial) lub przeciwnikami kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję (quick race). Sterowanie w grze odznacza się dużą prostotą, a niemal całkowita rezygnacja z elementów symulacyjnych pozwala w pełni skupić się na emocjach związanych z rywalizacją.

Oprawa wizualna Moto X Maniac w dużym stopniu bazuje na rozwiązaniach znanych np. z Pro Biker 2. Jakość trójwymiarowej grafiki mocno odbiega od współczesnych standardów i nie pozostawia złudzeń, że gra należy do kategorii produktów niskobudżetowych.

Nośnik: 1 CD

Moto X Maniac cena w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto X Maniac

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Moto X Maniac Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1GHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • Windows 98/XP/Vista
PC
PS2