Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Morning Star (PC)
OkładkaMorning Star (PC)

Morning Star PC

Nietuzinkowa cyberpunkowa symulacja, która podąża ścieżkami wytyczonymi przez gry farmerskie, ale zamiast roślinami zajmujemy się tutaj zarządzaniem systemami komputerowymi, rozbudową infrastruktury informatycznej i przetwarzaniem danych.

Symulacje | FPP | cyberpunk | ekonomiczne | rolnicze | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Morning Star Premiera PC

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Metkis wydawca: Alliance / Untitled Publisher Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Morning Star

Stardew Valley

Eco

Staxel

Morning Star to wydana na platformę PC nietypowa gra symulacyjna w cyberpunkowym klimacie. Produkcję opracowało amerykańskie studio Metkis.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w świecie przyszłości, prezentującym typowo cyberpunkową wizję rozwoju ludzkości. Jest to klasyczna dystopia – z wszechpotężnymi korporacjami, rosnącymi nierównościami społecznymi oraz powszechnymi cyberwszczepami.

Sposób, w jaki Morning Star podchodzi do cyberpunkowych realiów jest jednak mocno oryginalny. Gra osadzona jest bowiem w schyłkowej fazie tego okresu, gdy ludzie mają już dosyć tego, jak wygląda świat i zaczynają go zmieniać. Zamiast w środku wielkiej metropolii, akcja toczy się na jej obrzeżach - w niewielkiej mieścinie, której mieszkańcy postanawiają wrócić do prostszego życia i próbują stworzyć nowe społeczeństwo. Nie zamierzają jednak porzucać zdobyczy technologii i komputery wciąż są dla nich głównym źródłem dochodu. W jednego z tych ludzi wciela się gracz.

Mechanika

Wydane na platformę PC Morning Star jest mocno nietypową symulacją. Wzorowana jest ona na grach farmerskich, ale tutaj komputery są naszą glebą, programy nasionami, a dane plonami. Gracz musi zarządzać serwerowniami oraz ulepszać sprzęt i gromadzić przetworzone informacje.

Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera i wszystkie akcje musimy wykonać własnoręcznie. Zarobione pieniądze inwestujemy w modernizację komputerów i zakup nowych, co pozwala zwiększyć skalę naszej działalności. Jednocześnie rozgrywką rządzi rozbudowany system ekonomiczny, wymagający właściwego zbilansowania wydatków i zysków.

Akcja osadzona jest w małym miasteczku. Niczym w typowych grach rolniczych możemy nawiązać przyjaźnie i brać udział w lokalnych wydarzeniach, a podejmowane przez nas decyzje wpływają na stosunek innych mieszkańców do naszego bohatera.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną, w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Wykonana ona została w lekko uproszczonym, wektorowym stylu, z kanciastymi obiektami i prostymi teksturami. Dobrze współgra to z retrofuturystyczną wizją cyberpunkowej przyszłości, wzorowaną na filmach i powieściach z lat 80. ubiegłego wieku.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Morning Star: 12+