Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Montezuma's Revenge (PC)

Montezuma's Revenge PC

Montezuma’s Revenge to gra zręcznościowa z 1984 roku, która uznawana jest za jedną z pierwszych platformówek w historii elektronicznej rozrywki.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Montezuma's Revenge (PC)

producent: Parker Brothers

wydawca: Parker Brothers

data premiery gry w wersji PC:

4marca1984

Montezuma’s Revenge to gra zręcznościowa z 1984 roku, która uznawana jest za jedną z pierwszych platformówek w historii elektronicznej rozrywki. Produkt stworzony przez Roberta Jaegera był pierwotnie projektowany z myślą o konsolach koncernu Atari (2600/5200), ale niedługo potem doczekał się przeniesienia na inne platformy sprzętowe, m.in. komputery Commodore 64, ZX Spectrum i pecety.

Głównym bohaterem gry jest Panama Joe – nieustraszony poszukiwacz skarbów, który postanawia spenetrować jedną z azteckich piramid i zdobyć przechowywane tam kosztowności. Właściwa rozgrywka rozpoczyna się z chwilą wejścia śmiałka do ogromnej budowli i sprowadza się do odnajdywania kluczy, pozwalających otwierać zamknięte przejścia, zabijania przeciwników (m.in. pająków, czaszek i jadowitych węży) za pomocą znalezionych w labiryncie mieczy oraz kolekcjonowania skarbów. W grze pojawia się również kilka użytecznych przedmiotów, np. pochodnie, które rozświetlają ciemności panujące na niektórych poziomach świątyni. Celem zmagań jest dotarcie do komnaty ze skarbami, znajdującej się w najniżej położonej części ogromnego kompleksu.

Montezuma’s Revenge to jeden z trudniejszych reprezentantów swojego gatunku. Panama Joe potrafi wykonywać bardzo krótkie skoki, dlatego też każda próba ominięcia przeciwnika wiąże się z ryzykiem natychmiastowej śmierci. Groźne są również upadki z dużych wysokości oraz chytrze umieszczone pułapki, na przykład taśmociągi spychające bohatera w kierunku wypełnionych ogniem dołów. Na szczęście do dyspozycji gracz oddano kilka dodatkowych „żyć”, przedłużających szansę na odniesienie ostatecznego sukcesu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 59 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Montezuma's Revenge

odpowiednia dla każdego wieku