Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPC3DS
Okładka Mighty Gunvolt Burst (Switch)

Mighty Gunvolt Burst

Kontynuacja wydanej w roku 2014 na konsolce 3DS gry zręcznościowej Mighty Gunvolt, za której powstanie odpowiada specjalizujące się w dwuwymiarowych grach akcji, japońskie studio Inti Creates.

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Okładka Mighty Gunvolt Burst (Switch)

data premiery gry:

15cze2017

Switch

29cze2017

3DS

31lip2019

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mighty Gunvolt Burst to kontynuacja wydanego w 2014 roku na 3DS-ie Mighty Gunvolt (na konsolach PlayStation produkcja ukazała się pod tytułem Gal Gunvolt) od japońskiego studia Inti Creates. Firma ta specjalizuje się dwuwymiarowych grach akcji i ma na swoim koncie m.in. Bloodstained: Ritual of the Night i Blaster Master Zero.

Fabuła

W Mighty Gunvolt Burst wcielamy się w Adepta, czyli osobę dysponującą supermocami. Tytułowy Gunvolt to heros potrafiący kontrolować pioruny, co wykorzystuje w walce ze złem. Pomaga mu w tym dusza dziewczyny o imieniu Joule, która w nim mieszka, zapewniając ochronę w kryzysowych sytuacjach.

Mechanika

Tytuł zbudowany został na podwalinach poprzedniej części, ale deweloperzy wprowadzili w znanym już systemie rozgrywki sporo zmian. Jest to dwuwymiarowa side-scrollowana gra akcji z elementami platformówki, którą najprościej porównać do kultowego Mega Mana. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych poziomów, gdzie czeka na nas sporo skakania po platformach oraz przede wszystkim walka z licznie występującymi wrogami.

Jedną z nowości, które wprowadziło studio Inti Creates jest Burst, czyli specjalne wykończenie przeciwnika, zapewniające nam dodatkowe punkty, co przydaje się podczas walki o najlepsze wyniki. Dodatkowo możemy wykonywać Burst Combo, czyli kombinacje ataków składające się z pojedynczych Burst.

Deweloperzy udostępnili również system dostosowywania postaci. Podczas rozgrywki zbieramy specjalne moduły. Dzięki nim możemy odblokować nowe przedmioty służące do modyfikowania wyglądu herosa. Poza tym, dzięki punktom Cost Points (CP) da się ulepszać posiadane zdolności, np. zmieniać rodzaj strzału. Dodatkowo przed zatwierdzeniem zakupu, da się przetestować nowe wyposażenie i moce.

W Mighty Gunvolt Burst nie zabrakło znajdziek. W tym przypadku są to naklejki z 8-bitowymi bohaterami. Co ciekawe, czasami wypadają one z pokonanych przeciwników.

Kwestie techniczne

Deweloperzy Mighty Gunvolt Burst starali się połączyć grafikę 8-bitową z 16-bitową. Finalny efekt powinien docenić każdy fan zamierzchłych czasów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mighty Gunvolt Burst

Wymagania wiekowe Mighty Gunvolt Burst

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mighty Gunvolt Burst

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10
3DS
Switch
PC