Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Mercenaries Saga Chronicles (Switch)
OkładkaMercenaries Saga Chronicles (Switch)

Mercenaries Saga Chronicles Switch

Mercenaries Saga Chronicles to opracowany z myślą o Nintendo Switch zestaw zawierający trylogię taktycznych jRPG-ów, które wcześniej ukazały się na różne konsole przenośne i urządzenia mobilne.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercenaries Saga Chronicles Premiera Switch

8lutego2018

Nintendo eShop

8lutego2018

producent: RideonJapan wydawca: CIRCLE Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mercenaries Saga Chronicles to wydana na platformę Switch kolekcja taktycznych japońskich RPG-ów autorstwa studia RideonJapan. W skład zestawu wchodzą trzy gry - Mercenaries Saga, Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle oraz Mercenaries Saga 3: Gray Wolves of War.

Fabuła

Cała trylogia osadzona jest w klasycznie zrealizowanej krainie fantasy, łączącej realia średniowiecza z elementami fantastycznymi. Pierwsza część opowiada o wojnie zapoczątkowanej przez królestwo Mondoa, które, bojąc się wpływów wielkich imperiów dominujących na kontynencie, postanawia podbić mniejszych sąsiadów i wzmocnić tym samym swoją pozycję. Gracz wciela się w kapitana Leona, dowodzącego bandą najemników, którzy postanawiają zarobić na tym konflikcie, oferując swoje usługi każdemu, kto jest gotów za nie zapłacić.

Z kolei w Mercenaries Saga 2: Order of the Silver Eagle śledzimy losy Claude’a, będącego wodzem podległego księciu koronnemu zakonu Srebrnych Orłów. Podczas polowania ochraniany przez niego monarcha zostaje trafiony zatrutą strzałą. Jedynym antidotum jest wywar z legendarnego kwiatu Erni. Bohater, wraz z najlepszymi wojownikami zakonu, wyrusza więc z misją odnalezienia tej rośliny.

Akcja trzeciej gry z zestawu, czyli Mercenaries Saga 3: Gray Wolves of War, toczy się na południowym kontynencie, do niedawna kontrolowanym przez rozproszone plemiona. Pomimo swojej waleczności nie były one w stanie odeprzeć inwazji bardziej zaawansowanego militarnie i technologicznie północnego imperium. Po zakończeniu wojny zwycięzcy utworzyli na miejscu marionetkowy rząd i za jego pomocą rozpoczęli agresywną eksploatację lokalnych zasobów. Gracz wciela się w dowódcę oddziału najemników, którzy zostają zatrudnieni w celu tłumienia lokalnych powstań.

Mechanika

Wszystkie trzy gry wchodzące w skład wydanego na platformę Switch Mercenaries Saga Chronicles to klasycznie zrealizowane taktyczne RPG-i, wzorowane na takich przebojowych japońskich seriach jak Final Fantasy Tactics, Ogre Battle czy Fire Emblem. Rozgrywka sprowadza się więc głównie do toczenia bitew, podczas których w trybie turowym dowodzimy kilkuosobowym oddziałem bohaterów.

System walki jest dosyć rozbudowany i osiąganie sukcesów wymaga starannego pozycjonowania postaci na mapach, robienia użytku z przewagi zapewnianej przez elementy otoczenia oraz właściwego wykorzystywania licznych zdolności specjalnych będących w arsenale wojowników.

Zgodnie z tradycjami gatunku RPG, podczas walk bohaterowie powoli gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala nam rozwijać ich zdolności bojowe oraz uczyć ich nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

Grafika w Mercenaries Saga Chronicles wykonana została w pełnym dużych pikseli stylu retro, wzorowanym na grach RPG 16- i 32-bitowych konsol.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mercenaries Saga Chronicles: 12+