Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Mega Blast (PC)

Mega Blast PC

Stworzona przez rodzime studio LK Avalon, pochodna słynnej gry zręcznościowej Dyna Blaster. Poruszając się w labiryncie stalowych i betonowych płyt staramy się wyeliminować przeciwników za pomocą stawianych bądź rzucanych bomb.

Zręcznościowe | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Mega Blast (PC)

producent: Rebelmind

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1995

1stycznia1995

pudełko PL

Mega Blast to zręcznościowa produkcja rodzimego LK Avalon, wzorowana na wielkim hicie studia Hudson Soft - Dyna Blaster. Gra kopiuje najlepsze cechy pierwowzoru, wprowadzając jednocześnie kilka własnych, ciekawych rozwiązań.

Zadaniem gracza, poruszającego się w labiryncie stalowych i betonowych płyt, jest zniszczenie wszystkich wrogów, którymi są zarówno generowane losowo potwory, jak i sterowani przez komputer lub żywych graczy przeciwnicy. Aby tego dokonać należy umiejętnie używać posiadanych w arsenale, śmiercionośnych bomb. Możemy je stawiać w określonych miejscach, bądź rzucać w pionie lub poziomie uważając, by przez nieuwagę nie paść ofiarą własnej broni.

Na początku gry dysponujemy tylko jedną bombą o niewielkim zasięgu, jednakże rozbijając betonowe bloki, możemy natknąć się zarówno na dodatkowe bomby, jak i bonusy zwiększające siłę i zasięg eksplozji. Czasami trafiamy też na niespodzianki, których działanie okryte jest tajemnicą. Mogą one ułatwić grę, poprzez przyspieszenie kontrolowanego przez nas ludzika lub możliwość przenikania przez ściany, bądź też zauważalnie ją utrudnić, np. poprzez odwrócenie ekranu do góry nogami lub zamianę kierunków poruszania się. Do pokonania mamy dziesiątki zróżnicowanych etapów, wymagających zręczności i stosowania odmiennych taktyk walki.

Mega Blast cechuje mało atrakcyjna, szaro-bura oprawa graficzna. W porównaniu do pierwowzoru plansze są znacznie większe, lecz przez to mniej szczegółowe i nieciekawe wizualnie. Na wysokim poziomie stoi za to zróżnicowana ścieżka dźwiękowa, towarzysząca naszym zmaganiom. Grać możemy w pojedynkę lub w trybie multiplayer, gdzie na jednym ekranie rywalizować może do 4 żywych (lub sterowanych przez komputer) graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 FDD

Wymagania wiekowe Mega Blast

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mega Blast

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 386 SX 25 MHz, 4 MB RAM, 1 MB HDD, DOS