Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPPS3PC
Okładka Mecho Wars (PS3)
OkładkaMecho Wars (PS3)

Mecho Wars

Mecho Wars jest turową strategią w realiach świata fantasy. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami jednej z dwóch frakcji - Winged Crusade oraz The Landians i wziąć udział w toczącej się wojnie o panowanie nad magiczną planetą.

Strategiczne | fantasy | turowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mecho Wars Premiera

12paź2010

PC

10sty2012

PSP PS3

Mecho Wars to druga w dorobku Luca Bernarda gra, której akcja osadzona została w wykreowanym przez niego baśniowym świecie. O ile jednak Eternity's Child jest klasyczną platformówką 2D, o tyle Mecho Wars to turowa strategia w starym stylu. W tym przypadku ekipa deweloperska Oyaji Games inspirowała się kultowym tytułem z kieszonkowej konsoli Game Boy Advance – Advance Wars.

Akcja Mecho Wars osadzona została w zniszczonym przez katastrofę magicznym świecie, w którym dwie frakcje – Winged Crusade i – The Landians walczą o przetrwanie. W trybie zabawy solowej gracze mają okazję rozegrać po jednej kampanii dla każdej ze stron konfliktu.

Gra bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach. Gracze stawiają budynki (miasta – zapewniające pieniądze, fabryki – produkujące jednostki oraz kwaterę główną) i tworzą armie uczestniczące w starciach z komputerową sztuczną inteligencją lub - w trybie multiplayer - z żywymi przeciwnikami. Każda ze stron dysponuje dziewięcioma rodzajami wojsk – od piechoty po lotnictwo i marynarkę. Poszczególne jednostki różnią się parametrami siły i zasięgu ataku oraz szybkości. Mają też swoje mocne i słabe strony. Walka przypomina przy tym zabawę „papier-nożyczki-kamień”. Twórcy zadbali jednak o szereg modyfikatorów wpływających na końcowy wynik (np. premia terenu).

Mecho Wars oferuje trzy tryby rozgrywki. Poza kampanią solową i lokalnym multiplayerem (gracze zmieniają się przy komputerze/konsoli) dostępne są także jednoosobowe wyzwania (chellenges), czyli pojedynki toczone na wybranych mapach i przy zdefiniowanych przez gracza kryteriach zwycięstwa.

Oprawa audiowizualna gry stoi na wysokim poziomie. Grafika, choć dwuwymiarowa, jest niezwykle barwna i przyciągająca uwagę. Ścieżka dźwiękowa Mecho Wars skomponowana została przez Seana Beesona przy współpracy z Justinem Wasackiem, Pontusem Rufeltem, Aidinem Ashoorim i zespołem Af the Naysayer.

Tryb multiplayer: gorące krzesło  

Klasyfikacja PEGI Mecho Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mecho Wars Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Minis
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Minis
PC
PSP
PS3