Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360
Okładka Mars Rover Landing (X360)
OkładkaMars Rover Landing (X360)

Mars Rover Landing X360

Mars Rover Landing to bezpłatna produkcja wykorzystująca technologię Kinect, dostępna na konsolę Xbox 360. Stworzenie jej zleciła i sfinansowała Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – NASA.

Symulacje | kosmiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mars Rover Landing Premiera X360

16lipca2012

producent: Smoking Gun wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

NASA przy współpracy ze Smoking Gun Interactive (twórcami kilku tytułów dostępnych w usłudze Microsoft’s Kinect Fun Labs) oddało w ręce posiadaczy Xboksa 360 grę symulującą lądowanie łazika kosmicznego na powierzchni Marsa. Produkcja jest częścią Kinect Fun Labs i udostępniona została całkowicie za darmo.

Curiosity, robot zaprojektowany i wysłany na Marsa w ramach autentycznej misji kosmicznej NASA, ma za zadanie zbadać czy na planecie tej istniały kiedykolwiek warunki umożliwiające przetrwanie choćby najprostszych form życia. Gracz ma jeden cel – bezpiecznie sprowadzić Curiosity na powierzchnię Czerwonej Planety.

Mars Rover Landing wykorzystuje kontroler ruchu Kinect. Odpowiednio balansując własnym ciałem należy pokierować wehikułem, tak aby wylądował jak najbliżej strefy zrzutu. Zadanie to podzielono na trzy etapy: wejście w atmosferę Marsa, podejście do lądowania i osadzenie robota na powierzchni planety. W pierwszej fazie musimy pokierować Couriosity przez atmosferę z zachowaniem odpowiedniej trajektorii lotu. Drugi etap polega na otworzeniu spadochronu, odrzuceniu osłon termicznych i podejściu do końcowej fazy lądowania – wszystko we właściwym momencie. Na koniec, mając do dyspozycji mocno ograniczoną ilości paliwa, musimy odpowiednio manewrując rakietą opuścić łazik jak najbliżej strefy lądowania. Wymagane jest przy tym zachowanie optymalnej prędkości, aby uniknąć rozbicia pojazdu. Po ukończeniu każdego etapu gra ocenia nas pod kątem precyzji z jaką wykonaliśmy poszczególne zadania.

Mars Rover Landing napędzane jest przez silnik graficzny Unity. Jak na darmową produkcję, której jednorazowe ukończenie zajmuje kilka minut, trójwymiarowa grafika wykonana została całkiem starannie.

Gra zawiera osiągnięcia, za których zdobycie można zarobić w sumie 50 Punktów Gracza. Pobrać ją można bezpłatnie poprzez Xbox Marketplace. Do zabawy niezbędne jest posiadanie kontrolera ruchu Kinect.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mars Rover Landing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mars Rover Landing Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): Kinect