Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGCNPS2
Okładka Mark Davis Pro Bass Challenge (GCN)

Mark Davis Pro Bass Challenge

Kolejna gra podejmująca tematykę wędkarstwa. Produkt ten oferuje możliwość zmierzenia się z tytułowym mistrzem. Zadbano także o rozbudowane opcje pomocy, stworzone z myślą o początkujących graczach.

Sportowe | wędkarstwo

Okładka Mark Davis Pro Bass Challenge (GCN)

producent: Natsume Inc.

wydawca: Natsume Inc.

data premiery gry:

27sie2003

PS2

20wrz2005

GCN

Mark Davis Pro Bass Challenge jest kolejnym tytułem wydanym przez koncern Natsume, który podejmuje tematykę wędkarstwa. Tym razem mamy do czynienia z nieco bardziej złożonym produktem, który powinien też jednak zainteresować mniej doświadczonych graczy. Tytułowy wędkarz, wielokrotny triumfator prestiżowych turniejów, służy bowiem pomocą, zarówno w kwestii objaśniania zasad poprawnego połowu, jak i udzielania wskazówek dla bardziej zaawansowanych graczy. Niestety, zabrakło pełnoprawnych filmików z jego udziałem. Zamiast tego producent ograniczył się głównie do statycznych plansz czy okienek z pożytecznymi informacjami. Opisywana gra ukazała się na dwie platformy sprzętowe – PlayStation 2 oraz Gamecube’a. Obie wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Tyczy się to zarówno jakości oprawy audiowizualnej, jak i oferowanych trybów zabawy.

Omawiana produkcja do zaoferowania ma trzy podstawowe tryby gry. Tournament Mode bez dwóch zdań stanowi kluczowy element tego programu. Przystępujemy tu do coraz bardziej prestiżowych turniejów wędkarskich. Stajemy w szranki z prawdziwymi mistrzami tego sportu, włącznie z Markiem Davisem. Zabawa przeważnie polega na wyłowieniu odpowiednio dużych okazów, bądź też jak największej ilości ryb w wyznaczonym przez grę limicie czasowym. Turnieje generalnie podzielone zostały na trzy grupy – Amateur, Semi-Pro oraz Professional. Warto także dodać, iż w miarę kolejnych postępów odblokowywane są nowe przedmioty. Lista sprzętu obejmuje między innymi różnorakie przynęty, czy nowe wędki. Dwa pozostałe tryby gry to Arcade Mode, który rządzi się nieco uproszczonymi zasadami oraz Practice Mode, dający możliwość zapoznania się zarówno z podstawami gry, jak i z każdym z dostępnych rozlewisk. Ryby wyławiamy głównie z jezior, a do przemieszczania używamy łódki. Wizualnie gra prezentuje się stosunkowo kiepsko. Otoczenie jest ubogie w detale, a woda słabo animowana. Warto jedynie zwrócić uwagę na wyświetlane na ekranie wskazówki, informujące o wielu ważnych rzeczach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mark Davis Pro Bass Challenge

Klasyfikacja PEGI Mark Davis Pro Bass Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mark Davis Pro Bass Challenge

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PS2
GCN