Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Mario & Luigi: Bowser's Inside Story (NDS)

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story NDS

Gra o przygodach sympatycznych hydraulików. Tym razem prócz Mario i Luigiego na fanów czeka także opcja sterowania ich największym wrogiem.

RPG | turowe | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Mario & Luigi: Bowser's Inside Story (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11lutego2009

16października2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story to gra zręcznościowa na konsolę NDS. Produkt przygotowany przez wewnętrzne studio Nintendo daje nam kolejną okazję do spotkania z najbardziej znanymi maskotkami firmy – Mario i Luigim, a także z ich odwiecznym rywalem, Bowserem.

Czarny charakter serii o przygodach hydraulików tym razem najadł się magicznych grzybów, które sprawiają, że Bowser wdycha wszystko dookoła i z godziny na godzinę staje się coraz większy. Traf chciał, że do organizmu potwora zostali wchłonięci także Mario i Luigi, którzy teraz muszą przejąć kontrolę nad umysłem Bowsera i wydostać się na zewnątrz. Jednocześnie gra ukazuje również historię ukazaną z perspektywy giganta, w której to opowieści adwersarz Mario musi poradzić sobie z atakami na jego zamek.

Gracz może przełączać się pomiędzy Bowserem oraz hydraulikami i na przemian rozwiązywać różne łamigłówki, popychające do przodu oba aspekty fabuły. Istotną część produktu stanowią walki olbrzyma z przeciwnikami – podczas starć Bowser rośnie niekiedy do takich rozmiarów, że aby utrzymać tempo akcji, trzeba dmuchać w mikrofon DS-a i uderzać rytmicznie w ekran konsoli przy użyciu rysika. Prócz tego Mario & Luigi: Bowser's Inside Story zawiera również dialogi i specyficzną, cukierkową oprawę audio-wizualną, charakterystyczną dla całej serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario & Luigi: Bowser's Inside Story

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Bowser's Inside Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Next Gen - odc. 91 - Realizm (Redux)

wiadomość7 października 2013

Nowa wersja komiksu Realizm z cyklu Next Gen, którą opublikowaliśmy w czerwcu 2012 roku. Bohaterami są sławni bohaterowie gier filmy Nintendo - Mario i Luigi.

Mastah & Szczypoon - odc. 11 - Dopalacze

wiadomość9 listopada 2010

Cartoon Games - odc. 3 - Księżniczka

wiadomość11 sierpnia 2009