Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Macrotis: A Mother's Journey (PC)

Macrotis: A Mother's Journey PC

Utrzymana w baśniowej stylistyce platformówka z elementami gry przygodowej i logicznej. W Macrotis: A Mother’s Journey wcielamy się w Bilby – matkę trójki małych gryzoni, z którymi została rozdzielona podczas potężnej powodzi.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | elementy przygodowe | baśń | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka Macrotis: A Mother's Journey (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8lutego2019

8lutego2019

Steam

Macrotis: A Mother's Journey jest platformówką wzbogaconą o elementy gry przygodowej i logicznej. Produkcja została opracowana przez niezależne tureckie studio Proud Dinosaurs.

Fabuła

Akcja gry Macrotis: A Mother's Journey toczy się w lesie rodem z baśni. Kiedy ten padł ofiarą katastrofalnej w skutkach powodzi, większość zamieszkujących go zwierząt udała się na poszukiwania nowego domu. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułową matkę – gryzonia imieniem Bilby – która zdecydowała się zostać na miejscu ze względu na trójkę małych dzieci. Niestety niedługo później woda wdarła się do ich kryjówki, oddzielając Bilby od jej pociech. Protagonistka musi teraz jak najszybciej powrócić do swoich malców.

Mechanika

W Macrotis: A Mother’s Journey akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy malownicze lokacje i pokonujemy rozmaite przeszkody: od trudnego terenu, wymagającego przeskakiwania z platformy na platformę, po zagadki środowiskowe, których rozwiązywanie otwiera dostęp do kolejnych miejsc. By rozwikłać poszczególne łamigłówki, musimy wchodzić w interakcję z obiektami czy też sprawnie korzystać z magicznych (ale nie tylko) zdolności protagonistki. Bilby potrafi bowiem nie tylko kopać tunele lub przesuwać kamienie, lecz także przenikać przez ściany, a nawet teleportować się na niewielkie odległości.

Na każdym kroku należy jednak mieć się na baczności, gdyż produkcja cechuje się wysokim poziomem trudności – liczne pułapki sprawiają, że o przedwczesną śmierć jest tutaj bardzo łatwo. Zaimplementowano tu jednak system punktów kontrolnych, dzięki czemu nasza podopieczna odradza się tuż przed daną przeszkodą. Do zaglądania w każdy kąt zachęcają przy tym rozmaite znajdźki zawierające dodatkowe informacje na temat świata przedstawionego.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Macrotis: A Mother’s Journey wykonano w technice 2.5D. Barwna, kreskówkowa stylistyka budzi skojarzenia z popularną serią Trine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Macrotis: A Mother's Journey

Wymagania wiekowe Macrotis: A Mother's Journey

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Macrotis: A Mother's Journey

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 840M lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7