Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1
Okładka Lunar 2: Eternal Blue Complete (PS1)
OkładkaLunar 2: Eternal Blue Complete (PS1)

Lunar 2: Eternal Blue Complete PS1

Ulepszona wersja gry Lunar: Eternal Blue. Produkcja jest rasowym jRPG-iem, w którym rozgrywka polega głównie na wykonywaniu zadań fabularnych, eksploracji oraz toczeniu licznych walk.

RPG | fantasy | 2D | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lunar 2: Eternal Blue Complete Premiera PS1

15grudnia2000

producent: Game Arts wydawca: Working Designs

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lunar 2: Eternal Blue Complete

Final Fantasy IX

Final Fantasy VIII

Grandia

Lunar 2: Eternal Blue Complete na PS1 to ulepszona wersja Lunar 2: Eternal Blue, wydanej na platformę Sega CD japońskiej gry RPG, będącej kontynuacją bardzo ciepło przyjętego Lunar: The Silver Star. Produkcja została stworzona przez firmy Game Arts oraz Japan Art Media, dystrybucją na zagranicznych rynkach zajął się natomiast wydawca Working Designs.

Fabuła

Akcja wydanego na PS1 Lunar 2: Eternal Blue Complete toczy się tysiąc lat po wydarzeniach przedstawionych w Lunar: The Silver Star. Tym razem graczom przychodzi śledzić losy Hiro, młodego poszukiwacza przygód, który poznaje dziewczynę z odległych krain, Lucię, i postanawia pomóc jej w pokonaniu potężnego stworzenia, które zagraża całemu światu. W trakcie podróży do dwójki bohaterów dołącza plejada różnorodnych sojuszników.

Mechanika

Lunar 2: Eternal Blue Complete jest rasowym jRPG-iem, więc rozgrywka polega głównie na eksploracji fantastycznych lokacji, turowej walce z napotkanymi oponentami oraz wykonywaniu zadań fabularnych. W miarę postępów członkowie drużyny zdobywają doświadczenie i stają się coraz lepsi w swoich profesjach. W stosunku do pierwszej odsłony cyklu kontynuacja kładzie znacznie większy nacisk na opowiadanie historii, oferując więcej filmów przerywnikowych oraz dodatkową godzinę sekwencji dialogowych.

Kwestie techniczne

Grafika w Lunar 2: Eternal Blue Complete jest dwuwymiarowa, zaś akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. W wersji Complete autorzy ulepszyli oprawę wizualną o dodatkowe efekty specjalne, polepszyli jakość dźwięku oraz rozbudowali scenariusz. Zmniejszono też poziom trudności mocno krytykowanej walki z jednym z bossów oraz zrezygnowano z systemu zapisywania gry, w którym każdorazowe zachowanie postępów kosztowało określoną liczbę punktów doświadczenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lunar 2: Eternal Blue Complete: 12+