Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Lost Idols: Puzzle Crusade (PC)

Zaginiony Skarb PC

Lost Idols: Puzzle Crusade

Połączenie zręcznościówki i gry logicznej wzorowane na legendarnym Pac-Manie. Zadaniem gracza jest odpowiednie kierowanie ludzikiem, który na kolejnych planszach musi zbierać złote figurki.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Lost Idols: Puzzle Crusade (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca2003

20listopada2003

pudełko PL

Zaginiony Skarb stanowi połączenie zręcznościówki i gry logicznej. Już na pierwszy rzut oka można odgadnąć, iż jego autorzy wzorowali się na legendarnym Pac-Manie. Zadaniem gracza jest odpowiednie kierowanie ludzikiem, który na kolejnych planszach musi zbierać złote figurki. Grę obdarzono trójwymiarową grafiką, przy czym tyczy się to tylko planszy i znajdujących na niej obiektów (w tym sterowanego ludzika). Rolę tła spełniają natomiast statyczne obrazy. Gracz może dowolnie manipulować kamerą: obracać ją, oddalać i przybliżać widok, a także przechodzić między różnymi warstwami (plansze składają się przeważnie z kilku „pięter”).

Wszystkie poziomy są zbudowane z kamieni. Gracz porusza się przeskakując na kolejne głazy. Musi jednak uważać ponieważ poziomy najeżone są licznymi pułapkami. Ich ilość wzrasta w miarę odkrywania kolejnych etapów (a tych jest dokładnie sto). Początkowo trafia się na dość proste pułapki, ale bardzo szybko pojawiają się bardziej zdradliwe, które wymagają od gracza szybkich reakcji i logicznego myślenia. Pułapki są dość zróżnicowane. Z ciekawszych „przeszkadzajek” warto wymienić zapadającą się podłogę, przeciwników pilnujących określonych rejonów planszy czy lód pokrywający niektóre kafelki. Na poszczególnych poziomach można unikać niektórych pułapek docierając do wyłączających je dźwigni czy przycisków.

Po zakończeniu właściwej kampanii można stworzyć własne plansze przy użyciu wbudowanego edytora. Jako że gra powstała głównie z myślą o młodszych graczach cechuje się niezwykle przejrzystym interfejsem oraz licznymi ułatwieniami pozwalającymi stworzyć gotową mapkę w przeciągu kilku minut.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 94 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Lost Idols: Puzzle Crusade

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Zaginiony Skarb

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, 16MB akcelerator 3D