Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails (3DS)

Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails 3DS

Sandboksowy symulator, w którym gracz tworzy i rozwija sieć transportową. Za powstanie gry odpowiada studio Big John Games, które wcześniej zasłynęło za sprawą klona Minecrafta zatytułowanego Cube Creator 3D.

Symulacje | pociągi | sandbox | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails (3DS)

producent: Big John Games

wydawca: Big John Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

14stycznia2016

14stycznia2016

Nintendo eShop

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails to sandboksowa gra symulacyjna, w której zajmujemy się tworzeniem sieci transportowej. Za powstanie gry odpowiada studio Big John Games, znane m.in. z udanego klona Minecrafta pod nazwą Cube Creator 3D.

Akcja gry wybiega 50 lat w przyszłość, kiedy to załamanie sieci transportowej na świecie przyczynia się do upadku oraz izolacji poszczególnych społeczności. Wobec braku możliwości transportu towarów, działalność komercyjna zaczyna zamierać, zamieniając ludzkie miasta i systemy ekonomiczne w ruinę. W grze wcielamy się w hutnika imieniem Vin, który za cel stawia sobie stworzenie całkiem nowej sieci kolejowej, która przywróci możliwość transportu dóbr i uratuje świat od całkowitego upadku.

Lionel City Builder 3D bazuje w znacznej mierze na elemencie sandboksowym, pozwalając graczom na konstruowanie różnych rodzajów pociągów i umieszczanie ich we własnoręcznie wykreowanych krajobrazach. Czynnikiem szalenie istotnym jest przy tym możliwość dzielenia się swoimi dokonaniami z innymi graczami za pośrednictwem kodów QR. Warto też wspomnieć, że produkcja w początkowych zamierzeniach miała być czystym sandboksem, koncentrującym się na budowaniu i wykorzystującym do tego celu silnik gry Coaster Creator 3D. Na etapie powstawania programu twórcy postanowili jednak ubarwić ją warstwą fabularną, wprowadzając szereg misji połączonych wspólną historią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop