Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Liga Polska Manager '97 (PC)
OkładkaLiga Polska Manager '97 (PC)

Liga Polska Manager '97 PC

Kontynuacja gry Liga Polska Manager '95, opracowana tym razem przez nowego twórcę - Mariusza Trzaskę.

Sportowe | manager | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Liga Polska Manager '97 Premiera PC

1lipca1997

pudełko PL

1lipca1997

producent: mGroup wydawca: MarkSoft wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Liga Polska Manager ’97 jest drugą odsłoną menadżera piłkarskiego, osadzonego w realiach rodzimej ligi piłkarskiej i zapoczątkowanego w 1995 roku przez 18-latka Rafała Cymermana. Tym razem do prac nad grą firma MarkSoft zaangażowała całkiem nowego twórcę z nieco większym doświadczeniem, a był nim Mariusz Trzaska.

Podobnie jak w pierwowzorze, w grze mamy okazję stanąć na czele dowolnego z klubów piłkarskich z I, II lub III ligi. Oryginalne składy zespołów pochodzą z końca rundy jesiennej sezonu 96/97. Mechanika rozgrywki z gruntu przypomina pierwszą odsłonę serii, a rola gracza jako menadżera drużyny sprowadza się do dbania o wszelkie aspekty boiskowe (takie jak pozyskiwanie i sprzedaż zawodników czy ustalanie treningów oraz składu i taktyki na kolejne spotkania), jak i finansowe (czyli ustalanie cen biletów, podpisywanie kontraktów reklamowych i telewizyjnych czy rozbudowa stadionu).

W odróżnieniu od poprzedniej części gry, poszczególni piłkarze opisani są pięcioma różnymi parametrami, charakteryzującymi formę, technikę, szybkość, podanie i strzał. Każdemu z nich przypisano tylko jedną, stałą pozycję boiskową. W porównaniu ze stosunkowo łatwą poprzedniczką, w nowej edycji Ligi Polskiej poziom trudności ustanowiono na jeszcze niższym pułapie. Wskutek tego, wywalczenie awansu do wyższej ligi bądź mistrzostwa kraju możliwe jest już nawet podczas pierwszego sezonu ligowego. Mimo sporej ilości zmiennych, czynniki boiskowe i pozaboiskowe nie wpływają w sposób znaczący na postawę drużyny oraz poszczególnych zawodników.

Na oprawę gry Liga Polska Manager ’97 wpłynęło przede wszystkim przeniesienie gry w środowisko systemu Windows. Z jednej strony całość wygląda bardzo przejrzyście i estetycznie, a poszczególnym okienkom towarzyszą wysokiej jakości fotografie drużyn i obiektów piłkarskich. Z drugiej strony w grze występuje sporo uproszczeń, np. zrezygnowano całkowicie z animacji meczowych, a przebieg najciekawszych sytuacji relacjonowany jest w formie tekstowej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 FDD

Wymagania wiekowe Liga Polska Manager '97: Odpowiednia dla każdego wieku.

Liga Polska Manager '97 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX2/66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 95