Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Laxius Force III: The Last Stand (PC)
OkładkaLaxius Force III: The Last Stand (PC)

Laxius Force III: The Last Stand PC

Laxius Force III: The Last Stand to osadzona w realiach fantasy gra cRPG, stanowiąca finałową część trylogii Laxius Force. Tytuł wyprodukowany został przez francuskie studio deweloperskie Aldorlea Games.

RPG | fantasy | 2D | klasyczne RPG

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Laxius Force III: The Last Stand Premiera PC

29sierpnia2010

producent: Aldorlea Games wydawca: Aldorlea Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Laxius Force III: The Last Stand jest de facto szóstą odsłoną cyklu gier cRPG, utrzymanego w stylu klasyków z epoki komputerów 16-bitowych. Tytuł stanowi finalną część trylogii Laxius Force i stworzony został przez francuskie studio deweloperskie Aldorlea Games pod kierunkiem Indinery Fallsa.

Fabuła gry kontynuuje wątki przedstawione we wcześniejszych odsłonach cyklu. Główny bohater – Random Pendragon i jego kompani dochodzą do przekonania, że nie mogą skutecznie stawiać czoła siłom Zakonu nie znając położenia wroga. Drużyna Laxius Force zostaje więc wysłana do Instytutu Nowoczesnej Nauki by rozwiązać ten problem. Udaje się ustalić, że Wielki Komendant ukrywa się ponad chmurami, gdzie przygotowuje swoją armię do ataku na Deport.

Rozgrywka zaprojektowana została na ponad 100 godzin zabawy z przeszło 150 questami do wykonania. Mechanika nie różni się znacząco od poprzednich części trylogii, stawiając przede wszystkim na walkę, eksplorowanie lokacji i rozmowy z postaciami niezależnymi. W trakcie zabawy gracz może utworzyć sześć drużyn dobierając spośród 42 legendarnych bohaterów o zróżnicowanych atrybutach psycho-fizycznych i umiejętnościach.

Do stworzenia Laxius Force III: The Last Stand deweloperzy ponownie wykorzystali sprawdzone narzędzie w postaci programu RPG Maker XP. Zastosowana w grze dwuwymiarowa grafika wyraźnie nawiązuje do klasyków jRPG, np. Final Fantasy IV. Uwagę przykuwają również utrzymane w stylu anime ilustracje towarzyszące pojedynkom oraz wstawkom fabularnym.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Laxius Force III: The Last Stand: Odpowiednia dla każdego wieku.

Laxius Force III: The Last Stand Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 6.0)
  • Windows 2000/XP/Vista/7