Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon (PC)

Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon PC

Kolejna odsłona serii gier przygodowych tworzonych przez firmę WRF Studios. Tym razem musimy odkryć tajemnicę miasteczka Antibes, powodującą, iż spokojni na co dzień mieszkańcy zamieniają się nocą w krwiożercze bestie.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10maja2011

Serpent Moon to podtytuł kolejnej odsłony serii gier przygodowych Last Half of Darkness, tworzonych przez firmę WRF Studios. Oprócz zupełnie nowej fabuły, gra oferuje również znacznie poprawioną w stosunku do swoich poprzedniczek oprawę wizualną – wszystkie lokacje oraz scenki przerywnikowe zostały przygotowane w wyższej rozdzielczości i jakości.

Tym razem porzucamy znane z dwóch poprzednich części cyklu miasteczko Shadowcrest na rzecz francuskiego Antibes - ale po kolei. Główny bohater otrzymuje dziwną przesyłkę, w której znajduje niechlujnie spisaną notatkę, tajemniczą mapę oraz zakrwawiony pierścionek narzeczonej. Adres zwrotny prowadzi właśnie do wspomnianego Antribes, dokąd kilka dni wcześniej narzeczona bohatera została wysłana w celu opisania i rozwikłania tajemniczych morderstw gnębiących spokojną do tej pory okolicę. Nadmieńmy, iż morderstwa te noszą wszelkie oznaki popełnienia ich przez wampiry.

Podążając śladami swojej dziewczyny, główny bohater, w którego wciela się gracz, musi rozwiązać starożytną tajemnicę i odkryć źródło zła powodującego, iż mieszkańcy cichego miasteczka zamieniają się w polujące nocą krwiożercze bestie. Po raz kolejny mamy do czynienia z całą serią intrygujących i tajemniczych zagadek, które rozwiązujemy wchodząc w interakcje z napotkanymi postaciami, przeczesując mroczne lokacje i kojarząc zdobyte fakty. Podstawą rozgrywki jest oczywiście klasyczny interfejs point & click, natomiast atmosfera grozy, obecna od pierwszej części gry, nadal podkreślana jest zarówno przez efekty wizualne jak i oprawę dźwiękową – dynamiczne mgły, ciemne zaułki, zacinający deszcz, dziwne jęki i zawodzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.4 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon

16+

Wymagania sprzętowe Last Half of Darkness: Society of the Serpent Moon

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7