Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCNPS2XBOX
Okładka Karaoke Revolution Party (GCN)
OkładkaKaraoke Revolution Party (GCN)

Karaoke Revolution Party

Kolejna odsłona popularnej serii gier o tematyce muzycznej. Tym razem do wyśpiewania jest około 50 popularnych utworów. Na uwagę zasługuje możliwość odblokowania ukrytych przedmiotów oraz trybów zabawy.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karaoke Revolution Party Premiera

8lis2005

GCN PS2 XBOX

producent: Harmonix Music Systems wydawca: Konami

Gry podobne do Karaoke Revolution Party

Donkey Konga

Donkey Konga 2: Hit Song Parade

Donkey Kong Jungle Beat

Karaoke Revolution Party jest kolejnym już przedstawicielem cieszącej się bardzo dużą popularnością serii gier muzycznych. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich tytułach z tej serii oraz zgodnie z tym co sugeruje tytuł gry, zadaniem gracza jest śpiewanie piosenek zgodnie z wyświetlanym na ekranie wzorem. Warto w tym miejscu zauważyć, iż gra powstała w głównej mierze z myślą o większych grupkach graczy. Karaoke Revolution Party oferuje bowiem tryby multiplayer nawet dla ośmiu osób. Mimo wszystko, pojedynczy gracz również nie powinien narzekać na brak atrakcji. Gra ukazała się na najpopularniejsze modele konsol. Wersja przeznaczona na PS2 gratisowo oferuje obsługę kamerki EyeToy. Edycja wydana na Xbox’a integruje się z kolei z usługą Xbox Live. Wersja na Gamecube’a wypada pod tym względem najgorzej, oferując zabawę wyłącznie przy użyciu mikrofonu (lub kilku mikrofonów). Za wyprodukowanie gry odpowiedzialne jest studio Harmonix, znane również dzięki takim grom jak Guitar Hero II, czy Amplitude.

Jednym z głównych atutów opisywanej produkcji jest bardzo szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy. Część z nich przeznaczono dla pojedynczego gracza, w innych trybach możemy bawić się w większych grupach. Za każdym razem nasze postępy są odpowiednio oceniane. Do tego celu wykorzystywany jest dość skomplikowany moduł, który na podstawie nagrania ocenia między innymi tonację, czy jakość modulacji. W nagrodę za kolejne osiągnięcia można oczywiście odblokować ukryte tryby zabawy, ciekawe przedmioty (jak chociażby nowe kostiumy), czy też platynowe krążki, stanowiące najcenniejsze trofeum gry.

Jedna z poważniejszych zmian dotyczy dodania do zabawy możliwości skorzystania z maty do tańczenia. Urządzenie to może być podłączone do wszystkich wersji gry. W tym przypadku musimy dodatkowo zadbać o wykonywanie poprawnych ruchów. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, w których mogliśmy wybierać pomiędzy około trzydziestoma piosenkami, tym razem jest ich aż 50. Utwory pochodzą z wielu różnych gatunków muzycznych (rock, dance, pop itp.). Wizualnie gra prezentuje się nadzwyczaj dobrze, choć wszystko skonstruowane zostało w taki sposób żeby nie odwracać uwagi gracza od śpiewania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Karaoke Revolution Party: Odpowiednia dla każdego wieku.

Karaoke Revolution Party Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Eye Toy
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
GCN
PS2
XBOX