Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitchPS4
Okładka Kamen Rider: Climax Scramble (Switch)

Kamen Rider: Climax Scramble

Kamen Rider: Climax Fighters

Trójwymiarowa bijatyka opracowana przez firmę Bandai Namco Entertainment w oparciu o licencję popularnych w Japonii mang oraz anime. Gracze trafiają w sam środek rywalizacji o przywództwo nad tytułowymi wojownikami-motocyklistami.

Bijatyki | science fiction | manga i anime

Okładka Kamen Rider: Climax Scramble (Switch)

data premiery gry:

7gru2017

PS4

29lis2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kamen Rider: Climax Fighters jest trójwymiarową bijatyką stworzoną przez firmę Bandai Namco Entertainment w oparciu o licencję popularnych w Japonii mang oraz seriali anime, których korzenie sięgają wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Opisywana produkcja jest pierwszą odsłoną cyklu, która doczekała się angielskiej lokalizacji.

Fabuła

Kamer Rider: Climax Fighters przenosi nas do uniwersum wykreowanego na potrzeby wyżej wspomnianej serii. Gracze wcielają się w tytułowych bohaterów, czyli wojowników-motocyklistów walczących z potworami. Opowiedziana w grze historia koncentruje się na rywalizacji, jaka wywiązała się pomiędzy tymi herosami – jej celem jest wyłonienie najpotężniejszego spośród nich.

Mechanika

Kamen Rider: Climax Fighters oddaje w ręce graczy nie tylko zupełnie nowych wojowników, lecz również szeroką gamę bohaterów znanych z wcześniejszych gier z serii – do boju możemy więc poprowadzić zarówno Kuugę, Ryukiego, Blade’a czy Kabuto, jak i młodszych stażem Gaima, Drive’a, Ghosta oraz Builda. Wojowników zróżnicowano pod kątem wyglądu, umiejętności specjalnych, uzbrojenia (wykorzystywany przez nich arsenał obejmuje tak broń białą, jak palną) i kombinacji ciosów, z jakich robimy użytek na polu bitwy.

W trakcie zabawy akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami herosa (perspektywa TPP). Filarem rozgrywki są natomiast dynamiczne i efektowne starcia z innymi „Jeźdźcami”, toczone na zasadach jeden na jednego lub dwóch na dwóch – po raz pierwszy w historii cyklu możemy bawić się z innymi osobami nie tylko przy jednej konsoli, lecz także przez Internet. Na osobną wzmiankę zasługują zróżnicowane areny, na których mają miejsce kolejne pojedynki – mowa między innymi o opustoszałej ulicy miasteczka, wnętrzu fabryki, dzielnicy portowej czy choćby dachu wieżowca. W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami można natomiast spędzić czas w wirtualnym lobby, gdzie czekają na sprawdzenie rozmaite minigry.

Kwestie techniczne

Kamen Rider: Climax Fighters cechuje się prostą oprawą graficzną – zmaganiom towarzyszą efekty świetlne, a niedostatki w poziomie detali są w pewnym stopniu maskowane przez stylistykę nawiązującą do mangowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Kamen Rider: Climax Scramble

Wymagania wiekowe Kamen Rider: Climax Scramble

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
Switch