Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPS3PC
Okładka Judge Dee: The City God Case (PSP)
OkładkaJudge Dee: The City God Case (PSP)

Judge Dee: The City God Case

Judge Dee: The City God Case to przygodowa gra logiczna autorstwa BiP Media. Wcielamy się w niej w sędziego Dee badającego tajemniczą klątwę ciążącą nad miasteczkiem Wu Ling. Na rozwiązanie czeka szereg zagadek i wyzwań logicznych.

Przygodowe | ukryte przedmioty

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Judge Dee: The City God Case Premiera

11lip2012

PC PS3 PSP

Judge Dee: The City God Case jest nawiązaniem do klasycznych przygodówek logicznych. Gra stworzona została przez francuskie niezależne studio BiP Media.

Tytułowy sędzia Dee to bohater chińskich opowieści detektywistycznych. Postać ta wzorowana jest na żyjącym w VII wieku autentycznym urzędniku państwowym z czasów dynastii Tang, imieniem Di Renjie. Zyskał on sławę sprawiedliwego sędziego rozwiązując liczne zagadki kryminalne i łagodząc lokalne spory. Z czasem, jego legenda urosła do niebotycznych rozmiarów – dość rzec, że średniowieczne opowieści o Di Renjie, przedstawiają go jako błyskotliwego, nieomylnego detektywa, który korzysta ze wskazówek o nadprzyrodzonym źródle.

Akcja gry przenosi nas do Chin roku 690 naszej ery. Przydzielony do nowej prefektury sędzia Dee zostaje wezwany do odizolowanego od świata zewnętrznego miasta Wu Ling. Okazuje się, że nad miejscowością ciąży straszliwa klątwa – tak przynajmniej twierdzą jej przesądni mieszkańcy. Wszystko zaczęło się od tego, że wysoka rangą urzędniczka postanowiła hucznie uczcić urodziny swego syna, mimo że tego samego dnia wypadało ważne lokalne święto. Podczas uroczystości, chłopak stracił przytomność i zapadł na śmiertelną chorobę. Miejscowi przekonani są, iż jest to zemsta zazdrosnego boga. Sędzia Dee, obrońca uciśnionych i bojownik o sprawiedliwość decyduje się odkryć mroczny sekret stojący za rzekomą klątwą.

Gracz wciela się w sędziego Dee, który wraz z dwoma wiernymi towarzyszami stara się rozwikłać tajemnicę nieszczęścia trapiącego miasto. Śledztwo wymaga rozwiązania wielu zagadek logicznych i prowadzenia rozmów z mieszkańcami miasta. Te, odbywają się w formie tekstowej – nie zostały udźwiękowione. W grze występują etapy polegające na szukaniu ukrytych obiektów – na statycznych, dwuwymiarowych planszach musimy odnaleźć wszystkie określone przedmioty. Warto angażować się w dodatkowe mini gry, w których zarobić możemy tzw. Dragon Points, przydatne w rozwiązywaniu zagadek.

W zależności od tego czy mamy ochotę na wyzwanie umysłowe, czy preferujemy skupić się na historii lub może wolimy połączyć oba te aspekty, do wyboru mamy trzy stopnie trudności. Dla mniej cierpliwych graczy przygotowano system podpowiedzi i możliwość pominięcia zagadek sprawiających szczególne trudności.

Ręcznie rysowane, dwuwymiarowe tła prezentują się bardzo ładnie. Grafika, w połączeniu z delikatną muzyką utrzymaną w stylu charakterystycznym dla średniowiecznych Chin, buduje przyjemny klimat.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Judge Dee: The City God Case

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Judge Dee: The City God Case Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS3
PSP