Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBAPS2GCN
Okładka Jimmy Neutron: Boy Genius (GBA)

Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron to popularna głównie w Stanach Zjednoczonych postać chłopca – geniusza. Stacja Nickelodeon nadaje animowane filmy z nim w roli głównej.

Zręcznościowe | seriale animowane

Okładka Jimmy Neutron: Boy Genius (GBA)

producent: Human Soft

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

3lut2002

GBA

15maj2002

PS2

6paź2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jimmy Neutron nie jest tak do końca zwykłym chłopcem; jest geniuszem. Umie konstruować przeróżne gadżety, z których potem korzysta. Oprócz tego, ze okazyjnie zajmuje się ratowaniem świata, czasem lubi tez wyskoczyć gdzieś ze swoim pupilem, pieskiem – robotem Goddartem i najlepszym przyjacielem – Carlem Whizzerem. Świat znów stanął nad przepaścią, więc nikt inny jak ów chłopak rzuci mu się na ratunek. Zrobi to w stylu zręcznościowym. Gra tu opisywana jest prosta, nieskomplikowana gra właśnie tego typu. Jimmy lubi korzystać ze swoich wynalazków i robi to na każdym etapie swojej przygody. Mały helikopterek, czy szybujący rower, skuter, odrzutowy plecak, działko laserowe (neutronowe?), czy spray dla astmatyków(!) – to tylko namiastka tego, z czego skorzystasz. Czasem gra pozwoli Ci tez na sterowanie psem Jimmy’ego, który wykona to, z czym nie da sobie rady chłopak. I na odwrót oczywiście. 6 poziomów czek na gracza. Wśród nich znane tym, którzy obserwują przygody Jimmy’ego w telewizji – Retroville, Meteor Storm i Yokian Moon. Gra zawiera tylko tyle przemocy ile potrzebne jest w produkcji czysto zręcznościowej. Nie ma krwi, muzyka jest bardzo przyjemna, a ładna grafika i ciekawe wyzwania zapewne sprawia, ze również rodzice swoich dzieci mogą spędzić miłe chwile z sympatycznym chłopcem zwanym geniuszem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Jimmy Neutron: Boy Genius

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
GBA
GCN
PS2