Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Iridion II (GBA)
OkładkaIridion II (GBA)

Iridion II GBA

Druga część bardzo ciekawej kosmicznej strzelanki. Sequel ma przede wszystkim do zaoferowania większą liczbę poziomów oraz szerszy wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. W dalszym ciągu wysoki poziom prezentuje też grafika.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Iridion II Premiera GBA

29maja2003

producent: Shin'en Multimedia wydawca: Vivendi Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Iridion II jest oficjalną kontynuacją niezbyt skomplikowanej strzelanki, która swoją premierę miała w 2001 roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części serii, gra ta ukazała się wyłącznie na konsolę GameBoy Advance. Zadaniem gracza jest natomiast likwidowanie pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Można więc stwierdzić, iż Iridion nawiązuje do takich klasyków jak chociażby Gradius. Gra powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

W przeciwieństwie do pierwszej części, w której nie mogliśmy wybierać pomiędzy formami rozgrywki, tym razem przygotowano aż trzy różne tryby zabawy – Story, Arcade oraz Challenge. Najbardziej rozbudowany jest oczywiście tryb Story Mode, aczkolwiek na rozbudowany wątek fabularny nie można tu oczywiście liczyć. Gracz po raz kolejny wciela się w postać pilota statku kosmicznego. Tym razem do pokonania jest piętnaście misji, rozgrywających się w pięciu różnych światach. Kolejne plansze są bardzo zróżnicowane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż oprócz standardowych jednostek wroga musimy się także rozprawiać z doskonale uzbrojonymi i śmiertelnie niebezpiecznymi bossami.

W pierwszej części Iridiona nie można było w żaden sposób upgrade’ować swojego statku. Tym razem jest to jednak w pełni możliwe. W celu nabywania nowych środków zagłady należy podnosić odnajdywane na mapie oraz pozostawiane przez przeciwników power-up’y. W rezultacie można zdobywać bronie z wielu różnych grup. W grze pojawiają się także bardziej standardowe power-up’y, pozwalające na przykład na uzyskanie chwilowej osłony przed atakami wroga, czy też regenerujące pasek zdrowia sterowanej jednostki. Zadbano także o dodatkowe bonusy, które można w różnoraki sposób pozyskać. Są to między innymi ukryte galerie. Oprawa wizualna gry w dalszym ciągu stoi na bardzo wysokim poziomie wykonania. Prowadzonym przez nas działaniom towarzyszą efektowne eksplozje. Otoczenie jest bardzo szczegółowe i często się zmienia. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, przemieszczając się w stronę górnej części ekranu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Iridion II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.