Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Marvel Comics - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Marvel Comics na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

iOS
Marvel Comics
Czas
Akcji1 Zręcznościowe1 Bijatyki1 RPG3 Strategiczne2 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Przygodowe 18 kwietnia 2017

Epizodyczna przygodówka opracowana przez studio Telltale Games. Gra bazuje na licencji komiksów wydawnictwa Marvel, a opowiada o tytułowych Strażnikach Galaktyki. W odróżnieniu od klasycznych drużyn superbohaterów, w skład tej grupy wchodzą wyrzutki i kryminaliści, a ich pełne humoru przygody rozgrywają się zazwyczaj w odległych rejonach galaktyki. Podobnie jak ma to miejsce w innych dziełach studia, rozgrywka w Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series opiera się na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, a co najważniejsze – na podejmowaniu szeregu decyzji, które prowadzą fabułę na odmienne tory. Nasze wybory znajdują odzwierciedlenie nie tylko w przebiegu konkretnego odcinka – ich konsekwencje są odczuwalne również w kolejnych epizodach.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Akcji 18 kwietnia 2014

Przygodowa gra akcji, stanowiąca sequel produkcji z 2012 roku. Dewelopingiem The Amazing Spider-Man 2 zajęło się francuskie studiu Beenox Inc., które w dorobku ma również inne gry z Człowiekiem-Pająkiem (w tym Spider-Man 3: The Game, Spider-Man: Edge of Time i Spider- Man: Shattered Dimensions). Fabuła kampanii głównej tylko w niewielkim stopniu nawiązuje do scenariusza filmu wyreżyserowanego przez Marca Webba. Kierując poczynaniami tytułowego superbohatera gracze muszą odnaleźć zabójcę wujka Bena. W trakcie zabawy należy stawić czoła plejadzie komiksowych złoczyńców (Electro, Kingpin, Black Cat, Zielony Goblin i inni), Sandboksowy model rozgrywki pozwala na dużą swobodę w eksplorowaniu wirtualnego Manhattanu i wykonywaniu zlecanych zadań.

Marvel Strike Force
Marvel Strike Force

RPG 28 marca 2018

Marvel Strike Force to mobilne taktyczne RPG. Podczas zabawy gracze kolekcjonują superbohaterów i superłotrów, tworzą z nich pięcioosobowe drużyny, a następnie wystawiają je do walk przeciwko podobnym grupom wojowników. Kluczowym elementem rozgrywki jest powiększanie kolekcji posiadanych postaci.

MARVEL Contest of Champions
MARVEL Contest of Champions

Bijatyki 10 grudnia 2014

Osadzona w uniwersum Marvela mobilna bijatyka free-to-play, wzbogacona elementami RPG i kolekcjonerskiej gry karcianej. W grze bierzemy udział w zorganizowanym przez niejakiego Kolekcjonera wielkim turnieju, w którym najsłynniejsi bohaterowie ze świata Marvela stawiają czoła największym złoczyńcom tegoż uniwersum. Wraz z postępami rozgrywki tworzymy unikalną drużynę bohaterów i stopniowo rozwijamy ich umiejętności.

Marvel Future Fight
Marvel Future Fight

RPG 29 kwietnia 2015

Zręcznościowa gra RPG z elementami dungeon crawlera, opracowana przez studio Netmarble. Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy Nick Fury, czyli dyrektor agencji S.H.I.E.L.D., wysyła z przyszłości wiadomość do herosów, zapowiadającą rychłe nadejście globalnego kataklizmu. Jego bezpośrednią przyczyną ma być zderzenie wielu alternatywnych rzeczywistości. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zebranie drużyny i powstrzymanie apokalipsy. Marvel Future Fight składa się z kilkuset misji, a schemat rozgrywki oparto na walce z hordami przeciwników. Co ciekawe, do naszej dyspozycji oddano zarówno superbohaterów (Iron Man, Spider-Man, Hulk), jak i superłotrów – każdy z nich dysponuje unikalnymi cechami i zdolnościami, które można rozwijać w toku przygody. Dodatkowo, tytuł oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer, gdzie możemy zmierzyć się z zespołami skomponowanymi przez innych graczy. Z uwagi na opowiedzianą historię, nic nie stoi na przeszkodzie, by doprowadzić do pojedynku dwóch wersji tego samego herosa.

Marvel Avengers Academy
Marvel Avengers Academy

Strategiczne 4 lutego 2016

Przeznaczona na platformy mobilne strategia ekonomiczna studia TinyCo, w której zajmujemy się zarządzaniem szkołą dla superbohaterów z popularnego uniwersum firmy Marvel. W grze Marvel Heroes Academy naszym zadaniem jest wykształcenie nowego pokolenia herosów i choć podczas zabawy spotykamy również tak znane postaci jak Loki, Hulk, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka, to są one znacznie młodsze, mniej doświadczone i obarczone całą masą typowych dla nastolatków problemów. Podczas zabawy musimy zarządzać tytułową szkołą, układać plan lekcji i organizować różnorodne aktywności oraz imprezy dla naszych podopiecznych. W przerwach między zajęciami możemy zaś wysyłać naszych superbohaterów na misje sprawdzające ich indywidualne postępy w nauce. Istotną rolą jest także zadbanie o rozwój emocjonalny postaci, które szukają miłości, tworzą grupy przyjaciół i walczą z typowymi problemami okresu dojrzewania.

Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier

RPG 27 marca 2014

RPG akcji stworzone na licencji komiksu firmy Marvel, poświęconego postaci Kapitana Ameryki, i powiązana z obrazem kinowym o tym samym tytule. W grze wcielamy się w popularnego bohatera i walczymy z superłotrami oraz ich pomagierami na przestrzeni kilkudziesięciu obszernych misji.

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Logiczne 3 października 2013

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, tym razem stworzona na licencji firmy Marvel. W produkcji pojawiają się wszyscy najważniejsi superbohaterowie, w stylu Spider-Mana, Iron Mana czy też Thora. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

Marvel Battle Lines
Marvel Battle Lines

Strategiczne 24 października 2018

Karcianka na licencji komiksowego uniwersum Marvela, w której występuje plejada bohaterów i złoczyńców znanych z komiksów, filmów i bajek (m.in. Iron Man, Loki, Kapitan Ameryka, Czarna Pantera, Ghost Rider i wielu, wielu innych). Model rozgrywki nawiązuje do hitowego Hearthstone, jednak twórcy urozmaicili zabawę kilkoma własnymi pomysłami.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 28 sierpnia 2015

Trzecia edycja popularnej serii gier zręcznościowych dla dzieci, rozgrywającej się w rozległym uniwersum filmów i kreskówek wytwórni Walta Disneya. W przygotowaniu gry uczestniczyło tym razem aż 5 studiów deweloperskich: Avalanche Software, Ninja Theory, Sumo Digital, Studio Gobo i United Front Games. Zabawa polega tradycyjnie na przenoszeniu do wirtualnego świata za pomocą specjalnego czytnika sprzedawanych w oddzielnych zestawach figurek i braniu udziału w rozmaitych przygodach, rozgrywających się w jednym z wielu uniwersów Disneya. W trzeciej części cyklu twórcy wprowadzili aż 5 nowych światów, związanych z serią Gwiezdnych Wojen, uniwersum Marvela oraz animacją W Głowie się nie mieści. W grze pojawili się oczywiście nowi bohaterowie oraz ulepszony Plac Zabaw z nowymi trybami zabawy wieloosobowej. Gra utrzymana została w typowym dla serii, kreskówkowym stylu i współpracuje z wszystkimi figurkami oraz dyskami mocy stworzonymi na potrzeby poprzednich edycji.