Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Japonia - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Japonia na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG4 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
World of Demons
World of Demons

Akcji kwiecień 2019

World of Demons to gra akcji typu slasher oparta na modelu free-to-play. Produkcja osadzona jest w fantastycznej wersji średniowiecznej Japonii i pozwala na wcielenie się w samuraja, który za pomocą zręcznościowego systemu walki toczy bitwy z nadnaturalnymi istotami. Pokonanych wrogów może zwerbować i wytresować, aby wspomagali go w późniejszych starciach.

Romancing SaGa 2
Romancing SaGa 2

RPG 24 marca 2016

Odświeżona edycja gry Romancing SaGa 2, która pierwotnie ukazała się w 1993. Jest to zarazem pierwsza odsłona serii wydana poza Japonią oraz przeznaczona na urządzenia mobilne (Android, iOS). Fabuła osadzona jest w świecie fantasy, który pad ofiarą Siedmiu Bohaterów – legendarnych herosów, którzy z nieznanych przyczyn zmienili się w zagrażające ludzkości demony. Walkę z najeźdźcami podejmuje dynastia królewska, której poczynaniami kieruje gracz. Jako władca musi on zatroszczyć się o rozwój państwa, zarządzanie finansami, oczyszczanie i przejmowanie kontroli nad lochami, a także wyznaczanie następcy tronu. Z każdym pokoleniem król staje się coraz mądrzejszy i silniejszy, dzięki czemu może w końcu zmierzyć się z Siódemką. W Romancing SaGa 2 spotykamy też wielu bohaterów, którzy dołączają do drużyny gracza i wspólnie walczymy z potworami. Bitwy toczą się w typowym dla japońskich RPG-ów systemie turowym. Również stylistyka produkcji nawiązuje do starej szkoły roleplayów za sprawą dwuwymiarowej grafiki i charakterystycznej ścieżki dźwiękowej.

The World Ends With You: Solo Remix
The World Ends With You: Solo Remix

RPG 26 sierpnia 2012

The World Ends With You jest grą z gatunku jRPG, w której gracz wciela się w chłopca o imieniu Neku. Miejscem akcji jest stolica Japonii, czyli współczesne Tokio, na ulicach którego toczy się codzienne życie jego mieszkańców.

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2
Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

RPG 24 lipca 2018

Dedykowana platformom mobilnym, klasyczna gra jRPG, należąca do uznanej serii Shin Megami Tensei. Tytuł przenosi na urządzenia z systemami Android i iOS rozwiązania znane z produkcji wydawanych na konsole.

Yakuza Online
Yakuza Online

RPG 21 listopada 2018

Yakuza Online to gra RPG opracowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Pozwala ona wcielić się w japońskiego gangstera, który próbuje przejąć kontrolę nad jedną z tokijskich dzielnic. Zabawa obraca się wokół kolekcjonowania towarzyszy, wypełniania zadań i toczenia turowych bitew.

Warbands: Bushido
Warbands: Bushido

Strategiczne 15 września 2017

Osadzona w realiach feudalnej Japonii wojenna gra planszowa, będąca debiutancką produkcją rosyjskiego Red Unit Studios. Akcja Warbands: Bushido przenosi nas w czasy średniowieczne, do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie wcielając się w rolę jednego z feudalnych władców, stajemy do walki o wpływy i sławę. Żeby odnieść sukces, musimy wykazać się nie lada sprytem i zmysłem taktycznym, a na naszej drodze stają zróżnicowani przeciwnicy, tacy jak samurajowie, roninowie, klany ninja, piraci oraz najemnicy. Akcja gry ukazana jest w rzucie izometrycznym, a poszczególne mapy przypominają podzieloną na heksagonalne pola planszę. Walki odbywają się w systemie turowym, w którym o zadawanych obrażeniach decyduje rzut kośćmi. W ich trakcie możemy jednak dodatkowo korzystać ze specjalnych kart akcji, oferujących bonusy pokroju dodatkowej szansy na obrażenia krytyczne czy większej liczby punktów akcji. Niezwykle istotny czynnik stanowi też morale, które rośnie po każdej wygranej przez nas potyczce.

Nobunaga's Ambition: Taishi
Nobunaga's Ambition: Taishi

Strategiczne 9 stycznia 2018

Kolejna odsłona serii turowych strategii tworzonych przez firmę Koei Tecmo, tym razem przeznaczona nie tylko na duże platformy, ale też urządzenia mobilne. Gracze ponownie przenoszą się do feudalnej Japonii z okresu Sengoku i biorą udział w najważniejszych bitwach tej burzliwej epoki.

Samurai Defender
Samurai Defender

Strategiczne 11 marca 2013

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.