Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka International Cricket Captain 2009 (PC)
OkładkaInternational Cricket Captain 2009 (PC)

International Cricket Captain 2009 PC

Gra sportowa, w której wcielamy się w postać menadżera drużyny krykieta. Edycja 2009 oferuje usprawnione SI komputera, nowe tryby zabawy i przemodelowany interfejs użytkownika.

Sportowe | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

International Cricket Captain 2009 Premiera PC

24lipca2009

producent: Childish Things wydawca: Empire Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do International Cricket Captain 2009

Brian Lara International Cricket 2007

Cricket Life 1

Cricket 07

International Cricket Captain 2009 to przedstawiciel gatunku menadżerów sportowych, podejmujący tematykę mniej popularnej w naszym kraju dyscypliny jaką jest krykiet. Za opracowanie gry ponownie odpowiedzialne jest brytyjskie studio deweloperskie Childish Things.

Jedną z głównych zalet opisywanej produkcji jest zawarcie w niej kompletnej bazy danych z ostatnich dwóch lat na temat drużyn oraz zawodników uprawiających tytułowy sport. Warto dodać, że w zależności od własnych upodobań możemy przejąć kontrolę nad jedną z ekip istniejących w rzeczywistości, bądź też zaprojektować własny team od podstaw. Decydujemy również czy chcemy zawalczyć o lokalne trofea czy też stanąć w szranki z najlepszymi krykietowymi drużynami świata.

Lista dostępnych czynności menadżera drużyny jest bardzo obszerna i obejmuje między innymi negocjowanie warunków umów z zawodnikami, poszukiwanie nowych talentów (również wśród młodzieży), organizowanie treningów czy wreszcie podpisywanie umów sponsorskich. W zawodach musimy się natomiast wykazać sprytem oraz znajomością zasad krykieta, co tym bardziej przybiera na znaczeniu, gdyż w porównaniu z zeszłoroczną edycją producent znacznie poprawił algorytmy sztucznej inteligencji. Przeciwnik lepiej reaguje na sytuację na boisku, w rezultacie czego pokonanie go przychodzi z jeszcze większym trudem.

W opisywanej wersji możemy liczyć na kilka zupełnie nowych trybów zabawy. Oprócz możliwości brania udziału w rozgrywkach sezonu 2009 są to T20 World Cup, w którym do zabawy przystępują najlepsze drużyny świata, oraz historyczne potyczki z serii Ashes. Zdecydowanie większy nacisk położono również na tryb multiplayer, umożliwiając sprawdzenie swoich umiejętności w starciu z innymi graczami. Z myślą o mniej doświadczonych miłośnikach krykieta opracowano z kolei wiele ciekawych samouczków i okien z podpowiedziami.

W edycji 2009 znacznie przemodelowano interfejs użytkownika, czyniąc go przystępnym i lepiej dostosowanym do wyświetlania akcji w wyższych rozdzielczościach ekranu. Na uwagę zasługuje też fakt poszerzenia ujęć kamery, co sprzyja kontrolowaniu sytuacji na boisku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD / 1 DVD

Klasyfikacja PEGI International Cricket Captain 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

International Cricket Captain 2009 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows 98 SE/Me/2000/XP