Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Ingenious (PC)

Ingenious PC

Gra logiczna, w której do zabawy możemy zaprosić trzy inne osoby. Naszym zadaniem jest zapełnianie planszy w taki sposób żeby obok siebie znalazły się pola z tego samego koloru.

Logiczne

PC Windows
Okładka Ingenious (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19czerwca2007

Ingenious jest grą logiczną, w której naszym zadaniem jest dopasowywanie odpowiednich kolorów, tak aby uzyskać możliwie jak najwyższy wynik punktowy. Produkt ten w bezpośredni sposób odwołuje się do cieszącej się dużą popularnością gry planszowej o tym samym tytule, lecz z oczywistych względów zawarto w nim szereg zmian. Bawić możemy się zarówno z przyjaciółmi (max. 4 osoby) jak i przeciwnikami kontrolowanymi przez komputerowe A.I.

Zabawa rozgrywa się na planszy zbudowanej z heksów. Są one sukcesywnie zapełniane kilkoma różnymi kolorami. Każda z grających osób reprezentuje jeden kolor. Naszym zadaniem jest podejmowanie takich decyzji żeby obok siebie znalazła się możliwie jak największa liczba pól z tego samego koloru. Bardzo istotną rolę odgrywa też blokowanie posunięć równolegle wykonujących swoje ruchy przeciwników. Zabawa kończy się w momencie zapełnienia przez graczy całej planszy. Następuje wtedy podsumowanie. Liczba zdobytych punktów uzależniona jest w głównej mierze od ilości sąsiadujących pól z tego samego koloru, jakie udało nam się w trakcie rozgrywki zapełnić.

W przypadku trybu dla pojedynczego gracza możemy wybierać pomiędzy trzema różnymi stopniami trudności, tak aby dopasować poziom umiejętności oraz agresywności komputerowego przeciwnika do własnych upodobań. Możemy także uwzględnić obecność limitu czasowego, wymuszającego podejmowanie szybszych decyzji. W przypadku rozgrywek multiplayer przewidziano możliwość łączenia się w dwuosobowe drużyny. Pojawia się też więc aspekt zabawy w kooperacji. Rozgrywki prowadzone są na dwuwymiarowej planszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Ingenious

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ingenious

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 750 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 170 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista