Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Ico HD (PS3)
OkładkaIco HD (PS3)

Ico HD PS3

Odświeżona edycja klasycznego hitu z PS2 z podrasowaną grafiką w wysokiej rozdzielczości i możliwością rozgrywki w trybie 3D. Wcielamy się w chłopca imieniem Ico, który naznaczony tajemniczą klątwą zostaje uwięziony w tajemniczym zamku.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ico HD Premiera PS3

22września2011

pudełko PL

21grudnia2011

Gry podobne do Ico HD

Shadow of the Colossus HD

Przeznaczona dla posiadaczy konsoli PlayStation 3 odświeżona edycja klasycznego hitu z PS2, która wraz ze swą duchową kontynuacją – Shadow of the Colossus,tworzy jedną z najoryginalniejszych i najwyżej ocenianych serii w historii gier wideo. Ico ukazał się pierwotnie we wrześniu 2001 r. jako dzieło dwuosobowego japońskiego teamu deweloperskiego Team Ico.

W grze wcielamy się w chłopca imieniem Ico, który naznaczony tajemniczą klątwą rodzi się z dziwacznymi rogami na głowie. Zgodnie z panującą w wiosce prastarą tradycją czeka go okrutny los – ma być bowiem pojmany przez kilku jeźdźców i uwięziony w złowieszczej i niebezpiecznej fortecy, gdzie czeka go niechybna śmierć. Pozostawiony na pastwę losu Ico zauważa uwięzioną w klatce dziewczynkę, posługującą się nieznanym mu językiem. Okazuje się, że Yorda jest księżniczką, córką panującej w zamku okrutnej królowej. Nasz bohater postanawia pomóc dziewczynce. Razem rozpoczynają walkę o przeżycie i wydostanie się z pułapki.

Ico jest trzecioosobową grą przygodową z silnymi elementami zręcznościowymi. Naszym celem jest pomóc dwójce sympatycznych bohaterów w ucieczce z twierdzy, gdzie czeka na nich mnóstwo wymyślnych pułapek oraz bezwzględnych demonów. To co stanowi niewątpliwy wyróżnik gry, to silny związek emocjonalny pomiędzy Ico i Yordą, pogłębiający się w miarę rozwoju akcji. Nasz protoplasta będzie opiekował się księżniczką, broniąc ją przed potworami czy też ratując przed spadnięciem w przepaść. Grając wIco możemy poczuć czym jest samotność i co oznacza odpowiedzialność za losy innej osoby.

Zremasterowana po 10 latach wersja gry posiada podrasowaną grafikę w wysokiej rozdzielczości, podkreślającą przepiękną oprawę graficzną oryginału. Twórcy zaimplementowali możliwość włączenia stereoskopowej grafiki trójwymiarowej, której walory mogą docenić posiadacze telewizorów 3D. Nie zapomniano również o pokaźnym zestawie trofeów PlayStation Network do odblokowania. Ico HD dystrybowano zarówno samodzielnie w formie cyfrowej, jak i na nośniku blu-ray wraz z odświeżoną edycją gry Shadow of the Colossus.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD / dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Ico HD: 12+

Ico HD Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network