Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Ice Road Truckers (PC)
OkładkaIce Road Truckers (PC)

Ice Road Truckers PC

Zręcznościowa gra samochodowa, będąca adaptacją popularnego programu telewizyjnego. Gracze mają okazję dołączyć do Lisy, Hugha i Alexa, by sprawdzić komu uda się przewieźć najwięcej ładunków na skutych lodem szlakach ciężarówek.

Wyścigi | samochodowe | seriale TV | ciężarówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ice Road Truckers Premiera PC

11lutego2013

producent: Kuma Reality Games wydawca: Encore Software Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ice Road Truckers to propozycja studia deweloperskiego Kuma Games oraz firmy A&E Television Networks skierowana do miłośników zręcznościowych wyścigów samochodowych, a zwłaszcza fanów programu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Produkcja stworzona została z myślą o smartfonach i tabletach, jednak doczekała się także konwersji na komputery PC.

Podobnie jak w telewizyjnym pierwowzorze, motywem przewodnim gry jest rywalizacja kierowców ciężarówek, którzy wykorzystują skute lodem tereny do transportu ładunków. Gracz ma okazję stanąć w szranki z Lisą, Hughem i Alexem, starając się w możliwie krótkim czasie pokonać jak największe odległości na pełnych niebezpieczeństw trasach.

Rozgrywka nastawiona jest na elementy zręcznościowe. W trakcie gry gracz obserwuje akcję z kamery umieszczonej za kierowaną ciężarówką. Jego zadaniem jest omijanie przeszkód, zbieranie monet rozrzuconych w różnych miejscach na drodze, wykonywanie prostych misji, a także wykorzystywanie elementów otoczenia (np. ramp) do przeskakiwania nad rzekami.

Model jazdy zastosowany w Ice Road Truckers niewiele ma wspólnego z realizmem. Zastosowany w grze silnik fizyki uwzględnia jedynie podstawowe siły oddziałujące na pojazdy w ruchu. Wirtualnymi ciężarówkami można wykonywać nawet bardzo karkołomne skoki, jednak każda kolizja lub kontakt z wodą automatycznie kończy rozgrywkę.

Oprawa wizualna Ice Road Truckers wyraźnie wskazuje na smartfonowy rodowód gry. Trójwymiarowa grafika ze słabej jakości teksturami i mało zróżnicowanym otoczeniem tras zdecydowanie odstaje od współczesnych standardów w grach wydawanych na komputery PC.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ice Road Truckers: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ice Road Truckers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128 MB RAM (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7