Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Hot Rod: American Street Drag (PC)
OkładkaHot Rod: American Street Drag (PC)

Hot Rod: American Street Drag PC

Kolejna gra, która pozwala na wzięcie udziału w wyścigach drag, czyli na odległości jednej mili. W większości przypadków są one nielegalne. Tytuł ten w wielu aspektach przypomina obie części „Street Legal Racing”.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hot Rod: American Street Drag Premiera PC

31sierpnia2003

producent: Canopy Games wydawca: ValuSoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hot Rod: American Street Drag

Midnight Club II

IHRA Drag Racing

NHRA Drag Racing Top Fuel Thunder

Kolejna gra, która pozwala na wzięcie udziału w wyścigach drag, czyli na odległości jednej mili. W większości przypadków są one nielegalne. Tytuł ten w wielu aspektach przypomina obie części „Street Legal Racing”. Po rozpoczęciu gry musimy stworzyć własną postać. Kolejnym krokiem jest zakup samochodu. Na początku możemy sobie pozwolić na mocno wyżyty używany wóz. W miarę postępów w grze można oczywiście dokupywać kolejne. Pieniądze zdobywamy tylko i wyłącznie za wygrywanie kolejnych wyścigów. Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy dobrze jest poznać dzielnicę, a także samych przeciwników. Zdobyte pieniądze przeznacza się przede wszystkim na tuning posiadanego wozu. Podzielono go na trzy grupy: silnik, zawieszenie oraz wygląd zewnętrzny. Najistotniejsze są oczywiście dwie pierwsze grupy. Możemy domontować turbodoładowanie, wymienić świece czy też ulepszyć system chłodzenia. W przypadku zawieszenia przede wszystkim trzeba pomyśleć o zakupieniu odpowiednich amortyzatorów, felg i opon. Największą frajdę sprawia tuning optyczny. Możemy dokupić różnorakie spoilery, przyciemnić szyby czy wymienić klosze lamp. Autorzy gry w sumie przygotowali kilkadziesiąt części także konstruowane auta mogą się od siebie drastycznie różnić. Karierę podzielono na kilka etapów. Zaczynamy w najsłabszej dzielnicy. Pokonanie wszystkich przeciwników odblokowuje kolejne sektory. W dalszej części gry można też wziąć udział w bardziej prestiżowych wyścigach. Różnią się one przede wszystkim wysokością stawek. Gracz musi się też do nich zakwalifikować. Sam turniej składa się z serii wyścigów, w których trzeba zwyciężyć.

HRASD aspiruje do miana bycia grą realistyczną. Kolejne starty powodują stopniowe zużycie części. Należy o nie dbać gdyż w przypadku uszkodzenia jednego z tych elementów w trakcie wyścigu przegrywamy całą postawioną gotówkę. Sam wyścig jest zbliżony do tego co zaprezentowano w NFS Underground (tryb drag). Kluczową rolę odgrywa tu prawidłowa zmiana biegów (ręczna skrzynia) połączona z odpalaniem turbodoładowania (o ile oczywiście ma się zamontowaną butlę z podtlenkiem azotu).

Do dyspozycji gracza oddano dwadzieścia pojazdów. Dodatkowe udostępniono na oficjalnej stronie gry. Grafika jest mocno uproszczona. Na uwagę zasługują natomiast przyjemne efekty załączania turboładowania, buksowania kół oraz ryczące silniki sterowanych pojazdów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hot Rod: American Street Drag: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hot Rod: American Street Drag Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D z min. 32MB RAM
  • 375MB na hdd
  • Windows 98/ME/XP