Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PSPPCPS3
Okładka Hi-Octane (PS1)
OkładkaHi-Octane (PS1)

Hi-Octane

Osadzona w realiach science-fiction futurystyczna gra wyścigowa, stanowiąca poboczny projekt doświadczonego studia Bullfrog. W grze zasiadamy za sterami 6 futurystycznych bolidów, rywalizując na 6 zróznicowanych trasach, pełnych skrótów i rozgałęzień.

Wyścigi | science fiction | PSOne Classics | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hi-Octane Premiera

31sie1995

PC

29gru1995

PS1

12mar2009

PS3 PSP

Gry podobne do Hi-Octane

Ridge Racer Type 4

WipEout

WipEout 2097

Hi-Octane to osadzona w realiach science-fiction futurystyczna gra wyścigowa, za której powstanie odpowiada doświadczone studio Bullfrog, mające na swoim koncie tak uznane tytuły, jak Populous, Powermonger, Syndicate, Theme Park czy Magic Carpet. Gra powstawała pierwotnie jako poboczny projekt studia, jednak konieczność wywiązania się ze zobowiązań wobec wydawcy sprawiła, że została ona ukończona i wydana w iście ekspresowym tempie 2 tygodni.

W grze zasiadamy za sterami jednego z sześciu dostępnych bolidów, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem (jedne przypominają bardziej samochody, inne samoloty), ale przede wszystkim parametrami, takimi jak waga, prędkość maksymalna, wytrzymałość oraz uzbrojenie. Rywalizacja toczy się zaś na sześciu futurystycznych trasach: Thrak City, Slam Canyon, New Chernobyl Central, Shanghai Dragon, Trans-Asia Interstate oraz Amazon Delta Turnpike, zlokalizowanych odpowiednio na terenie Szwecji, Niemiec, Rosji, Chin, Indii i Brazylii.

Cechą charakterystyczną Hi-Octane jest spora otwartość tras, pozwalająca na wybór jednej z kilku dróg do celu i skorzystania z całej masy odgałęzień oraz skrótów. Podczas wyścigu istotną rolę pełni wyczerpująca się benzyna, którą możemy uzupełniać, zbierając rozsiane po trasie bonusy lub przejeżdżając przez specjalnie wyznaczone strefy tankowania. W podobny sposób uzupełniamy zapas osłon oraz uzbrojenia. Poszczególne pojazdy wyposażone są bowiem w miniguny (o niekończącej się amunicji) oraz limitowane rakiety, dzięki którym możemy uprzykrzyć życie rywalom, a nawet wyeliminować ich na pewien czas z wyścigu.

Pod względem oprawy Hi-Octane pracuje na zmodyfikowanym silniku Magic Carpet 2, oferując dobrej jakości trójwymiarową grafikę. Twórcy postarali się też o sporą różnorodność tras, cztery ustawienia kamery oraz realistyczne poczucie prędkości, towarzyszące nam podczas wyścigu. Wersja na konsolę PlayStation zawiera dodatkowe trasy oraz tryby rozgrywki, udostępnione posiadaczom pecetów w formie odrębnego patcha.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Hi-Octane: 12+

Hi-Octane Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486/DX 33 MHz
  • 8 MB RAM
  • DOS
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS3
PSP
PS1