Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Hero's Saga: Laevatein Tactics (NDS)
OkładkaHero's Saga: Laevatein Tactics (NDS)

Hero's Saga: Laevatein Tactics NDS

Strategia turowa z elementami RPG. Wcielamy się w księcia, który musi zmierzyć się z armią wroga prowadząc własne oddziały. Podczas zabawy przemieszczamy armię po ogólniejszej mapie, poznajemy fabułę gry i toczymy bitwy na planszach pokrytych siatką kwadratów.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hero's Saga: Laevatein Tactics Premiera NDS

13października2009

producent: GungHo Online Entertainment wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hero's Saga: Laevatein Tactics to strategia z elementami RPG, stworzona przez studio GungHo Online Entertainment (Fist of The North Star Online, Zero Choaniki), współpracujące z Aksys Games.

W grze wcielamy się w Ernesto, młodego księcia krainy Valencia, który musi uratować swoich przyjaciół wykorzystując moc magicznego, tajemniczego miecza, otrzymanego od dziwnej dziewczyny. Walcząc z armią nieumarłych bohater doprowadza do wybuchu wielkiej wojny, która szybko zajmuje cały kontynent Yulamecca i pozostałe regiony świata. Przed graczem czeka nie lada wyzwanie zmierzenia się z przeważającymi siłami wroga.

Rozgrywka została podzielona na trzy części. W pierwszej przemieszczamy armię po ogólniejszej mapie, poznajemy fabułę gry i wybieramy konkretne etapy. Każdy z nich składa się z planszy pełnej przeciwników. Teren został podzielony na kwadraty, po których poruszamy się w systemie turowym. Podczas ataku szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniej formacji dla oddziałów – każda ma mocne i słabe strony. Równie ważne jest wykorzystywanie potężnej magii oraz wydawanie odpowiednich rozkazów.

Świat gry wypełniony jest bronią Vaettir, porozrzucaną w poszczególnych lokacjach. Każdy rodzaj wojownika posiada inny wygląd i przypisane mu zdolności oraz oręż. Wśród najsilniejszych umiejętności głównego bohatera, wspieranego przez wiele pobocznych postaci, wyróżnia się atak Valhalla Break, który potrafi zasiać strach w sercach najgroźniejszych przeciwników. Warto dodać, że nasi podwładni wraz z postępami w grze rozwijają swoje umiejętności.

Wykorzystując połączenie bezprzewodowe między konsolami możemy wymieniać się przedmiotami z innymi graczami, wypożyczać własnych bohaterów w roli najemników oraz toczyć potyczki. Podczas zabawy odkrywamy wiele sekretów świata, w tym chociażby tajną klasę wojownika. Cała akcja została ukazana w rzucie izometrycznym, przypominającym klasyczne produkcje. Chociaż animacja postaci nie jest najlepsza, to oprawa wizualna plasuje się na przyzwoitym poziomie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hero's Saga: Laevatein Tactics: 12+