Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka HellSign (PC)

HellSign PC

Gra action RPG, w której gracz wciela się w rolę łowcy nadnaturalnych stworzeń. Tytuł ten stawia nacisk na mroczną atmosferę, przeprowadzanie dochodzeń oraz odpowiednie przygotowanie do każdego starcia.

RPG | widok izometryczny | horror | elementy przygodowe | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka HellSign (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2018

wczesny dostęp

24lutego2021

24lutego2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

HellSign na platformie PC to gra action RPG, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Gracz wciela się w rolę osoby, która zarabia na życie polowaniem na potwory. Tytuł charakteryzuje się ciężką atmosferą, a w rozgrywce kładzie nacisk na odpowiednie przygotowanie i stosowanie taktyk uzależnionych od wiedzy posiadanej na temat celu. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada studio Ballistic Interactive.

Fabuła

Akcja gry toczy się w fikcyjnej, wypełnionej fantastycznymi monstrami wersji Australii. Nasz bohater budzi się z niejasnym wspomnieniem, które sugeruje, że dzień wcześniej… zginął w czasie niebezpiecznego polowania. Na jego skórze tkwi dziwne znamię, które wzbudza w nim uczucie niepokoju – m.in. dlatego, że nie ma on pojęcia, skąd się tam wzięło. Jedynym sposobem na rozwiązanie zagadki jest poznanie tajemnic dziwnego miasta.

Mechanika

W wydanym na PC HellSign akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Kierując swoim bohaterem, przemierzamy lokacje i rozwiązujemy zadania, spośród których najważniejszymi są polowania na nadnaturalne stworzenia – np. duchy, piekielne ogary, demony czy gigantyczne pająki. W osiąganiu sukcesów na tym polu bez ryzyka poważnego uszczerbku na zdrowiu pomagają poznanie słabości celu i wykorzystywanie odpowiednich narzędzi. Wszystko, czego się dowiadujemy w trakcie śledztw, jest zapisywane w Cryptonomiconie – swoistym podręczniku łowcy. Choć zabawę zaczynamy wyłącznie ze starym pistoletem i pochodnią, to szybko znajdujemy więcej przydatnych przedmiotów i broni – od strzelb, przez srebrne pułapki, specjalną amunicję, aż po zaawansowane technologicznie gadżety.

Tryby gry

HellSign posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra HellSign ma atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Szczególnie dobre wrażenie mogą sprawiać systemy oświetlenia oraz generowane dynamicznie cienie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do HellSign

Wymagania wiekowe HellSign

18+

Wymagania sprzętowe HellSign

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista SP2