Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hell Tycoon (PC)
OkładkaHell Tycoon (PC)

Hell Tycoon PC

Hell Tycoon to niezwykła oryginalna strategia ekonomiczna, w której przychodzi nam zarządzać piekłem. Naszym zadaniem jest zaplanowanie i zorganizowanie zajęcia potępionym duszom.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hell Tycoon Premiera PC

anulowana

producent: Anarchy Enterprises Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hell Tycoon to niezwykła oryginalna strategia ekonomiczna, w której przychodzi nam zarządzać... piekłem! Początkowo taki pomysł na grę był przez twórców postrzegany żartobliwie, lecz z czasem doszli do wniosku, że tycoon w piekle może być doskonałą zabawą, szczególnie dla znudzonych rzeczywistością miłośników produkcji „biznesowych”. Tej grze świeżości z pewnością nie brakuje.

Piekło podupada i tylko my możemy przywrócić mu świetność. Naszym zadaniem jest zaplanowanie i zorganizowanie potępionym duszom wypoczynku w piekle, na miarę ich rachunku sumienia. Główną atrakcją z są oczywiście oczyszczające tortury i wszechobecny ogień. W grze odnajdujemy całą paletę jadących siarką “budowli”, każda ma rzecz jasna charakterystyczne dla siebie właściwości i pomaga odkupić różne grzechy. Do zagospodarowania mamy całe 9 kręgów piekielnych, zaś naszymi najczęstszymi gośćmi będą mordercy i bandyci wszelkiej maści, od nazistów i terrorystów aż po (byłych) przedstawicieli środowisk prawniczych i politycznych. Dla każdego coś miłego.

Jeśli torturowanie goszczących u nas duszyczek opanowaliśmy już do perfekcji i idzie nam to zgrabnie i powabnie, możemy zacząć myśleć nad spełnieniem swych demonicznych marzeń i zmienić zasady panujące między niebem, ziemią i piekłem. Wraz ze wzrostem liczby hodowanych przez nas cierpiętników, rośnie także nasza potęga i z czasem już nie będziemy musieli wypuszczać odkupionych dusz, gdyż te pozostaną w piekle na zawsze. Co więcej, może uda nam się zmierzyć z samą Apokalipsą i uniknąć zagłady ze strony niebios, tak jak rzecze Pismo Święte? Wszystko możliwe. O ile znajdą się chętni na tego typu rozrywkę i zdecydują się na kupno omawianej, niskobudżetowej gry ekonomicznej.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hell Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.