Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Heartlight (PC)

Heartlight PC

Heartlight to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez Janusza Pelca we współpracy ze studiem XLand, które przygotowało jej konwersję na komputery PC.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | polskie

PC Windows
Okładka Heartlight (PC)

producent: xLand

wydawca: Epic Games

wydawca PL: LK Avalon

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1994

1stycznia1994

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geneza Heartlight sięga okresu popularności 8-bitowców. Tytuł stworzony został w 1991 roku przez Janusza Pelca, pioniera polskiego dewelopingu gier, z myślą o użytkownikach komputerów Atari. Trzy lata później we współpracy ze studiem XLand przygotował on konwersję na pecety.

Głównym bohaterem Heartlight jest krasnal Mosiek. Aby udowodnić swe uczucie do pięknej Racheli musi on zebrać serduszka z 60 komnat (70 w edycji de luxe). Zadaniem gracza jest pomóc zakochanemu skrzatowi wywiązać się z zadania.

Rozgrywka w Heartlight wzorowana jest na klasycznej grze logiczno-zręcznościowej Boulderdash. Bohater musi zebrać wszystkie serca z planszy, aby aktywować przejście do kolejnej. Zadanie komplikują kamienie, które mogą zablokować drogę lub nawet zabić herosa. Od gracza wymagana się więc umiejętności logicznego myślenia oraz dobrego refleksu.

W porównaniu z 8-bitowym pierwowzorem, pecetowa konwersja odznacza się poprawioną grafiką. Twórcy zadbali o większą kolorystykę i wyższą rozdzielczość. Gracze mogą też tworzyć własne plansze, korzystając ze zwykłego edytora tekstów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heartlight

odpowiednia dla każdego wieku