Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Harvest Moon: Innocent Life (PSP)

Harvest Moon: Innocent Life PSP

Innocent Life to pierwszy tytuł z serii Harvest Moon przeznaczony na przenośną konsolę PlayStation Portable. Gra w stosunku do poprzednich części na PSX czy GBA przeszła gruntowny lifting, akcję przeniesiono bowiem w nieodległą przyszłość.

RPG | science fiction | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Harvest Moon: Innocent Life (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

15maja2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Innocent Life to pierwszy tytuł z serii Harvest Moon przeznaczony na przenośną konsolę PlayStation Portable. Gra w stosunku do poprzednich części na PSX czy GBA przeszła gruntowny lifting, akcję przeniesiono bowiem w nieodległą przyszłość. Tak istotna zmiana odbiła się szerokim echem wśród społeczności fanów symulatora rolnika, ponieważ dotychczas seria czerpała z tylko i wyłącznie realistycznych rozwiązań, nie wprowadzając większego novum.

Nasza przygoda rozpoczyna się na wyspie Heartflame. Już na samym początku można dostrzec, że Innocent Life nie jest już tylko symulacją działań farmera. Wcielamy się w stworzoną przez dra Hope’a postać obdarzoną sztuczną inteligencją, a nie w człowieka z krwi i kości, tak jak to miało miejsce w Friends of Mineral Town albo Magical Melody. Jako istota, która nigdy nie zasmakowała prawdziwego życia, uczymy się wszystkich czynności od nowa, poznajemy ludzi oraz stawiamy pierwsze kroki w niezwykłym świecie. Łatwo więc wywnioskować, że gra utraciła swój czysto przygodowy charakter rozgrywki na rzecz elementów rodem z Simsów. Kierowany przez nas bohater na każdym kroku napotyka problemy, a my musimy pomóc mu je rozwiązać.

Oczywiście na wyspie nie tylko zajmujemy się niańczeniem pół-człowieka, pół-robota, ale również dbamy o rozwój gospodarstwa. Musimy codziennie podlewać i pieczołowicie pielęgnować warzywa, sadzić zupełnie nowe gatunki roślin, a także zajmować się wypasem zwierząt. Z czasem jednak wyżej wymienione czynności przejmuje od nas zaawansowany technologicznie robot, a my zyskujemy więcej czasu na zwiedzanie świata. A naprawdę warto się tym zająć. Zimowe krainy, urocze lasy, pustynie, łąki czy tajemnicze kopalnie – to tylko część lokacji, które przygotowali dla nas twórcy.

Dokładny czas akcji to rok 2022. Z tego względu autorzy gry musieli się mocno postarać, aby zrekonstruowany świat był nadal klimatyczny oraz wyraźnie kojarzący się z prequelami. I choć w Harvest Moon: Innocent Life jeździmy czterokołowym wehikułem zamiast pędzić wąskimi ścieżkami na rumaku oraz udajemy się do wielgachnego domu handlowego, a nie skromnego sklepiku na uboczu, udało się przynajmniej częściowo zachować magię jednej z najoryginalniejszych serii gier.

Oprawa graficzna została przeniesiona w pełen trójwymiar. Zrezygnowano zatem ze sprite’ów oraz starannie rysowanych elementów otoczenia. Grafika miłośnikom poprzednich części najprawdopodobniej nie przypadnie do gustu, mimo że naprawdę niewiele można jej zarzucić. Tło muzyczne stanowią spokojne, wpadające w ucho utworki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon: Innocent Life

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Harvest Moon: Innocent Life

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32MB
Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę
Kolejna część Harvest Moon będzie nastawiona na online’ową rozgrywkę

wiadomość4 października 2007

Twórca Harvest Moon i prezes Marvelous Entertainment - Yasuhiro Wada - zdradził w wywiadzie dla internetowej strony magazynu Game Informer, że kolejna część „symulatora rolnika” nie będzie już nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza.

Kiedy możemy spodziewać się nadejścia gry Harvest Moon: Innocent Life?
Kiedy możemy spodziewać się nadejścia gry Harvest Moon: Innocent Life?

wiadomość14 stycznia 2006

O tym, że pojawi się jeszcze szereg produktów spod znaku Harvest Moon wiemy de facto od początku listopada 2005 roku, ponieważ wtedy ogólnikowo pisaliśmy o przyszłości wspomnianego cyklu wirtualnych symulacji życia farmera. Dziś możemy już powiedzieć nieco więcej na temat jednej z nadchodzących gier, należących do tej popularnej serii.

Ekspansja serii Harvest Moon na nowe platformy sprzętowe

wiadomość2 listopada 2005

Co może być porywającego w wirtualnej symulacji życia farmera, czyli de facto rolnika? Zapewne wiedzą to miliony klientów, które na przestrzeni minionych ośmiu lat zakupiły dowolny produkt, reprezentujący markę Harvest Moon (debiut na konsoli SNES). Ostatnio cykl ów zanotował obecność na platformie GameCube, a już wkrótce poznają go użytkownicy innych systemów elektroniczno-rozrywkowych.