Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Harry Potter: Puzzles & Spells (AND)

Harry Potter: Zagadki i magia

Harry Potter: Puzzles & Spells

Darmowa wariacja na temat podgatunku gier logicznych reprezentowanego przez gry z serii Candy Crush. Harry Potter: Puzzles & Spells wykorzystuje uniwersum znane z książek i filmów o Harrym Potterze. Za jej stworzenie odpowiada firma Zynga.

Logiczne | casual | zagraj za darmo | książki | Harry Potter | filmy | połącz trzy elementy

Okładka Harry Potter: Puzzles & Spells (AND)

producent: Zynga

wydawca: Portkey Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

23wrz2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter: Puzzles & Spells to mobilna gra logiczna, której akcja toczy się w uniwersum znanym z książek i filmów o czarodzieju Harrym Potterze – gracz może zobaczyć na ekranie postacie i sceny nawiązujące do kinowych hitów. Rozgrywka czerpie inspirację z cyklu Candy Crush Saga. Tytuł został opracowany przez znaną firmę Zynga.

Mechanika

W Harry Potter: Puzzles & Spells zabawę zaczynamy od stworzenia własnego avatara. Następnie przechodzimy do właściwej rozgrywki – jej ogólne zasady przypominają to, co znamy z serii Candy Crush Saga. Gracz musi manipulować widocznymi na ekranie klockami w taki sposób, by tworzyć sekcje złożone z trzech elementów. Wówczas kwadraty znikają, a grający otrzymuje konkretną liczbę punktów. Zabawa jest podzielona na etapy – każdy z nich kończy się po oczyszczeniu ekranu z klocków.

Deweloperzy urozmaicili znaną formułę poprzez dodanie zaklęć i mikstur, które wpływają na przebieg rozgrywki. W miarę osiąganych postępów nasza postać uczy się kolejnych umiejętności, dzięki czemu mamy coraz większe możliwości – jednak równocześnie rośnie poziom trudności. Gracze mogą też zawiązywać kluby (odpowiedniki gildii z innych gier).

Kwestie techniczne

Harry Potter: Puzzles & Spells posiada dość prostą, dwuwymiarową grafikę. Na oprawę składają się głównie interfejs oraz ilustracje, które stanowią tło dla zabawy (oraz wizerunki postaci, które od czasu do czasu pojawiają się na ekranie w trakcie gry). Zabawie towarzyszą też widowiskowe efekty świetlne.

Dodatkowe informacje

Harry Potter: Puzzles & Spells zostało wydane w modelu free-to-play. W produkcji znajdziemy też opcjonalne mikropłatności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Harry Potter: Zagadki i magia

Wymagania wiekowe Harry Potter: Puzzles & Spells

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Harry Potter: Zagadki i magia

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND